Reklama

Prędkość pod lupą białostockiej drogówki

Prędkość pod lupą białostockiej drogówki

Data publikacji 20.11.2023

Tylko jednego dnia blisko 170 kierowców zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. To bilans piątkowych pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego na drogach Białegostoku i powiatu białostockiego.

W piątek, na terenie miasta i powiatu białostockiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszały się pojazdy. Funkcjonariusze czuwając nad bezpieczeństwem kierowców byli wszędzie tam, gdzie najczęściej przekraczane są limity prędkości, a także tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci z białostockiej drogówki skontrolowali blisko 230 pojazdów. Łącznie ujawnili 230 wykroczeń. Blisko 170 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, z czego 110 w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci zatrzymali również 13 dowodów rejestracyjnych. Jednym z kierowców, którzy nie dostosowali się do wyznaczonych limitów prędkości był 26-letni kierowca seata. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego „wpadł w oko” policyjnego wideorejestratora na krajowej „8” w rejonie Łysek. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h na obowiązującej „osiemdziesiątce”. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2000 złotych, a jego konto zasiliło 14 punktów.


Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.