Reklama

Inwestycje drogowe w subregionie łomżyńskim

Najważniejsze przedsięwzięcia na drogach wojewódzkich w subregionie łomżyńskim planowane na 2024 rok oraz budowa nowej bazy Rejonu Dróg Wojewódzkich były głównymi tematami spotkania w Łomży. W piątek, 17 listopada wzięli w nim udział wicemarszałek Marek Olbryś oraz przedstawiciele Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW).


– Czekamy na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej od Śniadowa w stronę Ratowa i od Konarzyc do ronda, które jest węzłem doprowadzającym do S61 – poinformował Zbigniew Piotrowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP.

Krzysztof Barbachowski, zastępca dyrektora PZDW w Białymstoku, zwrócił także uwagę na nowe obowiązki zarządcy dróg. W rejonie łomżyńskim odnosi się to przede wszystkim do drogi S61 Via Baltica. Dotychczasowe fragmenty dróg krajowych zmieniają status na wojewódzki. Dotyczy to także trasy między Łomżą a Ostrołęką oraz Łomżą a Kisielnicą (oba odcinki to dawna DK 61). Na razie nie wymagają remontów, ale PZDW już musi znaleźć znacznie większe kwoty na bieżące utrzymanie.   

Podczas spotkania zaprezentowano także plany budowy nowej bazy przy ul. Poligonowej w Łomży. Inwestycja ma być rozłożona na dwa lata i kosztować około 5 mln zł.         

W spotkaniu wziął także udział Wojciech Borzuchowski, były dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, obecnie kierujący zarządem dróg w powiecie łomżyńskim.   

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Paulina Tołcz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama