» Najnowszy film Forda „Ratownicy” przedstawia wolontariuszkę słoweńskiej straży pożarnej, kultywującą rodzinną tradycję

Najnowszy film Forda „Ratownicy” przedstawia wolontariuszkę słoweńskiej straży pożarnej, kultywującą rodzinną tradycję

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-10-11

Wyświetlono: 124 razy

Najnowszy film Forda "Ratownicy" przedstawia wolontariuszkę słoweńskiej straży pożarnej, kultywującą rodzinną tradycję

Współczucie, odwaga, siła i przyjaźń – to, słowa kojarzące się Tjašy Gregorn ze służbą w ochotniczej straży pożarnej.

foto © Ford

Jest studentką projektowania graficznego i multimediów, jednak idąc śladami matki, cioci i wujka, pracuje jednocześnie w ochotniczej straży pożarnej w Postojnej w Słowenii. Nie jest to niczym niezwykłym, ponieważ w prawie każdej rodzinie w Słowenii jest ktoś, kto służy w ochotniczej straży pożarnej – twierdzi Tjaša.

 

„Dziadków, rodziców, rodzeństwo – wszystkich nas łączy pasja ratowania życia” – wyjaśnia.

 

Misje, takie jak dostarczanie wody pitnej do odległych gospodarstw domowych i pomaganie potrzebującym, są dla niej inspiracją, ale film ukazuje również kilka akcji ratunkowych, którym dzielnie stawiała czoła i poradziła sobie z ich skutkami z pomocą zgranego zespołu.   

 

To ostatni odcinek pierwszej serii filmów Forda „Ratownicy”, pokazującej, co skłania bohaterów służb ratowniczych z Europy do ryzykowania własnym życiem i spieszenia z pomocą innym. Zarówno zawodowców, jak i ochotników, poświęcających prywatny czas, łączy współczucie i odwaga, odmieniająca ludzkie losy w chwilach największej potrzeby.

 

 

Straż pożarna z Postojnej

W rejonowych jednostkach od lat strażakom służą specjalnie przebudowane Fordy Rangery, przy czym – obok najnowszych modeli – nadal w użyciu są starsze generacje.

 

Ukształtowanie miejscowego terenu sprawia, że ich off-roadowe parametry i prześwit doskonale sprawdzają się podczas docierania do najwyżej położonych punktów, gdzie dzięki dużej ładowności mogą dowieźć cały niezbędny sprzęt ratowniczy.

 

Strażacy korzystają również z kilku Fordów Transitów, które odgrywają ważną rolę w codziennej służbie.

 

Seria „Lifesavers”

W każdym z odcinków serii kamery Forda uchwyciły trudne wyzwania, przed którymi stają ratownicy, służący swoim lokalnym społecznościom. Na serię składają się:

 

Odcinek 1: Pogotowie ratunkowe w Walencji, Hiszpania

Już dostępny

 

Odcinek 2: Nové Mlýny – Ratownictwo wodne, Czechy

Już dostępny

 

Odcinek 3: Ratownicy górscy z Derby, Wielka Brytania

Już dostępny

 

Odcinek 4: Pompiers 13 – Straż pożarna, Francja

Już dostępny

 

Odcinek 5: Bawarski Czerwony Krzyż, Niemcy

Już dostępny

 

Odcinek 6: Straż pożarna, Słowenia

Już dostępny

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Duże zainteresowanie Fordem na Fleet Electric Day 2021
» Ford Polska wyróżniona nagrodą eMobility Media Awards w kategorii „Kampania medialna roku”
 Inne artykuły

» Duże zainteresowanie Fordem na Fleet Electric Day 2021 2021-10-11
  Ford Fleet Electric Day 2021 Ford był jedną z najczęściej testowanych marek podczas czwartej edycji Fleet Electric Day. Hitem wydarzenia skierowanego do klientów biznesowych okazał się Mustang Mach-E. Pierwszy elektryczny SUV Forda cieszył się bowiem niezwykłym zainteresowaniem…. więcej »

» Mocny wrzesień Forda w USA 2021-10-08
  Ford F-150 Lightning Według wrześniowych wyników sprzedaży Ford był najlepiej sprzedającą się marką samochodów w USA. Pomogły w tym usprawnienia w produkcji oraz sprzedaż wcześniej zamówionych przez klientów samochodów.
więcej »

» Dach w dół, głośność w górę 2021-10-05
  Mazda-x-Bose MX-5-30-lat Najwyższa jakość dźwięku zapewniająca doskonałe wrażenia z jazdy – to od samego początku siła napędowa 30-letniej współpracy między Mazdą a Bose. Szczególnym wyzwaniem na drodze do realizacji tych ambicji był i nadal pozostaje najbardziej kultowy model w… więcej »

» Elektryzujące osiągi nowego Mustanga Mach-E 2021-10-05
  Mustang MACH-E 2020 Mustang Mach-E został stworzony po to, aby wzbudzać emocje i elektryzować możliwościami. Całkowicie nowa platforma została opracowana przez zespół Ford Team Edison, aby w pełni wykorzystać poprawiający osiągi rozkład masy i dostarczanie momentu obrotowego prze… więcej »

» Nowy operator carsharingowy w Łodzi 2021-10-03
  Traficar Traficar to firma carsharingowa, która od kilku lat z sukcesem funkcjonuje w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście i na Śląsku, a w piątą rocznicę działania firmy do jej zasięgu dołączyła również Łódź…. więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama