Reklama

Najlepsi zawodnicy Pucharu Polski

W Piotrkowie Trybunalskim odbył się Puchar Polski Młodzieżowców. Startowali  Juniorzy i Młodzieżowcy. Zawody odbywały się w stylu klasycznym i w zapasach kobiet.

Wśród kobiet w kategorii 50kg bezkonkurencyjna okazała się Monika Borowska wygrywając trzy walki. Co istotne otrzymała też nagrodę organizatora jako najlepsza zawodniczka turnieju.

Wśród klasycznych zapaśników bezkonkurencyjny okazał się Arslanbek Salimov w kategorii do 63kg, pokonując w finale trzykrotnego Mistrza Polski Seniorów Mateusza Szewczuka z Unii Racibórz ! Arslanbek w kategorii mężczyzn również zdobył miano najlepszego zawodnika turnieju.

Złoty medal w kategorii 55kg powędrował do Abdulli Machaev a brązowe medale zdobyli: Mairbek Salimov w kategorii 63kg oraz w kategorii 60kg Arbi Magomedov.

Puchar Polski Młodzieżowców, stanowi dobry sprawdzian formy po najważniejszych zawodach w sezonie. Startowało dwadzieścia jeden klubów w tym mocne reprezentacje Litwy oraz Ukrainy. Brawa dla organizatora za podjęcie takiej inicjatywy.

Należy wspomnieć również o Łukaszu Łebkowskim sędziemu z Łomży, który również aktywnie rozwija zapasy reprezentując województwo Podlaskie na wspomnianych zawodach.

Ze sportowym pozdrowieniem KS Wschód

Artykuł Najlepsi zawodnicy Pucharu Polski pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama