Nagrodzona Honda Civic

Najnowsza Honda Civic zdobyła kolejny tytuł – zwyciężyła w konkursie „czerwona kropka: najlepsze z najlepszych”.
Tytuł „red dot” („czerwona kropka”) jest jednym z najważniejszych w branży projektantów, w którym oceniane są głównie wygląd, innowacyjność i pomysłowość. Tegoroczna edycja jest już 51. tej międzynarodowej nagrody, a organizowana jest przez Centrum Designu w Północnej Westfalii w Niemczech. Międzynarodowe jury ocenia i nagradza produkty w 11 różnych kategoriach.Tegoroczne wyróżnienie dla Civica jest drugim dla japońskiego koncernu. W 2001 r. ten sam tytuł zdobył model Honda S2000. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 26 czerwca br.
Łącznie we wszystkich kategoriach ocenianych było ponad 2 tys. produktów, z których tylko 36 otrzymało tytuł „Czerwona kropka”. Nagrodzone produkty, w tym i Honda Civic, przez rok będą wystawione w muzeum Centrum Designu.
Początek historii nagrody „red dot” sięga 1955 roku, kiedy to po raz pierwszy odznaczono najbardziej wyróżniające się międzynarodowe produkty. W 1992 r. nagroda otrzymała obecną nazwę, a od 2000 r. konkurs odbywa się w takim kształcie jak dzisiaj.
autor: Bstok.pl
Źródło Honda

Reklama