Reklama

Podróżujemy coraz chętniej

 Coraz więcej białostoczan podróżuje za granicę, zarówno prywatnie jak też służbowo. Rosnącą popularnością cieszą się również przeloty pasażerskie, mimo że Podlasie nie posiada regionalnego lotniska. Jeśli chodzi o najpopularniejszą turystykę wypoczynkową, to w lecie w dalszym ciągu najczęstszym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów jest Basen Morza Śródziemnego…

 Preferencje wyjazdowe mieszkańców naszego regionu przedstawiło na swoim przykładzie białostockie biuro Cristal Travel Lufthansa City Center. Ubiegły rok był w nim rekordowy pod względem wyjazdów zagranicznych. Biuro sprzedało łącznie około 10 000 przelotów, z czego około 60% stanowiły bilety do Stanów Zjednoczonych. Na drugim miejscu pod względem popularności były Wyspy Brytyjskie – około 15% wszystkich sprzedanych biletów, zaś na trzecim Kraje Beneluxu – ok. 5%. Eksperci podkreślają, że wyjazdy do krajów europejskich mają często charakter służbowy.

W lecie palmę pierwszeństwa dzierżą Wyspy Greckie – Kreta i Rodos wybierane przez około 40% klientów Cristal Travel Lufthansa City Center. Popularna była również Turcja (27%) czy Chorwacja (19%). Z kolei w 2006 roku, w ciągu pierwszych dwóch miesięcy największym zainteresowaniem oprócz Grecji i Chorwacji cieszyła się Hiszpania.


Na spotkaniu radzono również, co zrobić by otrzymać pozwolenia na wyjazd do USA. Ubieganie się o wizę turystyczną do Stanów Zjednoczonych to proces dość skomplikowany, składający się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście zgromadzenie potrzebnej dokumentacji (paszport ważny co najmniej przez sześć miesięcy ponad planowany pobyt za oceanem). Później trzeba wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć go osobiście w Ambasadzie USA. Opłata za podanie wizowe wynosi równowartość 100 dolarów. Ostatni, ale właściwie najważniejszy etap starań, to spotkanie w konsulacie. Nie należy zapominać, że reprezentanci Ambasady to wprawni psycholodzy, którzy z łatwością są w stanie domyślić się prawdziwych powodów wizyty w USA. Całe szczęście – obecnie wyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych Polacy nie potrzebują zaproszeń.Więcej informacji na temat działalności biura Cristal Travel Lufthansa City Center:

Reklama