Kia odnotowuje dzięki modelowi cee’d kolejny rekord sprzedaży

Wprowadzony zaledwie 3 miesiące temu model Kia cee’d szturmem zdobył serca polskich kierowców. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się ten 5-drzwiowy hatchback w salonach Kia. Zaledwie trzy miesiące wystarczyło debiutantowi, by uzyskać w Polsce niemal roczny poziom planowanych zamówień!
Dzięki objętemu 7 letnią gwarancją* cee’dowi firma Kia Motors Polska ustanowiła w marcu kolejny rekord wielkości sprzedaży. W ciągu zaledwie jednego miesiąca podpisanych zostało na ten model 738 zamówień. Jeszcze nigdy w historii Kia żaden samochód nie cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem. Śmiało można też powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych miesięcznych wyników sprzedaży w historii całej motoryzacji. Od początku roku podpisanych zostało na cee’da ponad 2200 zamówień, z czego 44% stanowiła wersja z benzynowym silnikiem 1.4. Najchętniej kupowaną wersją wyposażenia jest Comfort Plus, która w standardzie posiada 6 poduszek powietrznych, klimatyzację, ABS z EBD, regulację kolumny kierownicy w dwóch płaszczyznach, opony Michelin, system audio z czterema głośnikami ze sterowaniem na kierownicy, zintegrowany ekran informacyjny z komputerem pokładowym, system automatycznego ryglowania drzwi po przekroczeniu określonej prędkości, centralny zamek, elektrycznie sterowane lusterka oraz szyby przednie, zagłówki i trzypunktowe pasy bezpieczeństwa dla wszystkich pięciu osób.
„Zainteresowanie modelem Kia cee’d przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i wyniki sprzedaży za pierwsze 3 miesiące są wręcz fantastyczne” – mówi dyrektor zarządzający Kia Motors Polska Wojciech Szyszko. „Samochód przyciąga nie tylko rewelacyjną gwarancją i europejskim, nowoczesnym wyglądem, ale również bogato wyposażonym i komfortowym wnętrzem oraz doskonale skalkulowaną ceną. Nie bez znaczenia jest także fakt produkowania tego modelu w Europie, w słowackiej Żylinie”.
Bardzo dobrze wygląda także sprzedaż pozostałych modeli KIA. Na uwagę zasługuje fakt, że od początku roku sprzedaż w Polsce wyniosła 1993 sztuki, co w porównaniu do sprzedaży w tym samym okresie roku ubiegłego, stanowi wzrost aż o 44%. W samym tylko marcu nabywców znalazły 953 pojazdy. Najchętniej kupowanym samochodem koreańskiej marki był oczywiście cee’d. Na drugim miejscu pod względem sprzedaży uplasowało się w marcu Rio, a na kolejnych, Carnival, Sorento, Picanto, Sportage, Carens, Magentis i Opirus.
Sprzedaż samochodów marki KIA w Polsce systematycznie rośnie z każdym miesiącem. Stały wzrost sprzedaży odzwierciedla rosnące zaufanie klientów wobec marki oraz potwierdza dopasowanie najnowszych modeli do gustów i oczekiwań klientów.
autor: T.K.
Źródło: Kia

Reklama