Siłacze z ”mechaniaka”

Adam Citko zwyciężył w V Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii open do lat 20. Niedawno razem z UKS Bacieczki zdobył drużynowe Mistrzostwo Polski w trójboju siłowym, Na zawodach dzielnie wspierał szkolnych i klubowych kolegów.

Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 60 zawodników z przeszło 20 szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu. Po raz kolejny zwycięstwa drużynowe i indywidualne należały do uczniów ‘mechaniaka’. Zaraz za nimi uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Metalowo-Drzewnych. Po rozegraniu finałowych konkurencji młodzi siłacze odierali puchary m.in. z rąk Marszałka Jarosława Schabieńskiego.

Żeby sięgnąć po wspaniałe puchary i niemniej cenne nagrody rzeczowe musieli trzykrotnie podchodzić do dowolnego ciężaru w swoich kategoriach wagowych. Artur Giczel i Adam Citko niedawno zdobyli tytuły Mistrzów Polski w trójboju siłowym. W swojej szkole sa najlepsi, ale z szacunkiem obserwowali konkurencję i sprawną organizację mistrzostw.