Reklama

Juwenalia Białystok 2023. Ruszyły Dni Kultury Studenckiej

Po czterech latach przerwy do stolicy województwa wróciło święto żaków. W piątek, 2 czerwca marszałek Artur Kosicki przekazał studentom białostockich uczelni symboliczny klucz do Podlaskiego.


Dwudniowa impreza rozpoczęła się w piątkowe popołudnie na placu przed Teatrem Dramatycznym.

– Cieszę się, że po kilkuletniej przerwie, jako samorząd województwa możemy znów wesprzeć to radosne wydarzenie. Jest to historyczny dzień, bo po raz pierwszy mam zaszczyt wręczyć Wam klucz do bram województwa podlaskiego. W ten sposób zachęcam także do studiowania w naszym regionie. Życzę całej społeczności akademickiej oraz wszystkim sympatykom Juwenaliów dobrej zabawy – powiedział Artur Kosicki, otwierając juwenalia.

Studentów powitała także rektor Politechniki Białostockiej, dr hab. inż. Marta Kosior – Kazberuk. Życzyła wszystkim przybyłym przyjemnego, pełnego pozytywnych emocji uczestnictwa w Juwenaliach oraz podziękowała samorządowi województwa za wieloletnie wsparcie największej studenckiej imprezy w regionie. 

– Mam nadzieję, że Juwenalia 2023 będą kontynuacją najlepszej tradycji, która nam towarzyszyła przez wiele poprzednich lat w połączeniu z potencjałem i energią młodych ludzi oraz wszystkich tych, którzy zechcieli przybyć na kampus Politechniki Białostockiej i włączyć się do wspólnej zabawy. Wydarzenie ma na celu zintegrować środowisko akademickie całego naszego miasta, ale też środowisko całego regionu. Mamy sprzedanych ponad 8 tys. karnetów, co jest dowodem na olbrzymie zainteresowanie imprezą. Cieszymy się, że tego rodzaju inicjatywy łączą pokolenia – mówiła dla portalu podlaskie.eu dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk.

Następnie, zgodnie z tradycją przez ulice Białegostoku ruszyła Parada Studentów. Kolorowy orszak  dotarł do kampusu Politechniki Białostockiej. Tam rozpoczęło się świętowanie.

Reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama