Reklama

ZNAMY NAJLEPSZY POLICYJNY PATROL ROWEROWY 2023 ROKU

ZNAMY NAJLEPSZY POLICYJNY PATROL ROWEROWY 2023 ROKU

Data publikacji 02.06.2023

W Tykocinie zakończyły się dwudniowe III Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2023 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn, reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Najlepszym z najlepszych został patrol rowerowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Uroczystego zamknięcia i dekoracji finalistów dokonali Zastępca Komendanta Głównego Policji Pan nadinspektor Roman Kuster, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Jacek Kumpiałowski, Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji inspektor Robert Kumor.

Po dwudniowej rywalizacji zakończyły się III Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz Urzędem Miejskim w Tykocinie. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2023 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Warto w tym miejscu wskazać, że 3 garnizony (podlaski, śląski i opolski) wystawiły patrole, w których skład wchodzą funkcjonariuszki Policji.


Zawody zostały otwarte przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Jacka Kumpiałowskiego, a poprzedzone były odprawą techniczną i losowaniem numerów startowych. Podczas uroczystości otwarcia obecni również byli współorganizatorzy Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji inspektor Robert Kumor, Burmistrz Tykocina Mariusz Dudziński, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policji województwa podlaskiego Krzysztof Wierzbicki, Sekretarz Zarządu IPA Andrzej Wakulewski oraz Członek Prezydium Zarządu IPA Sławomir Zajkowski.


W trakcie zawodów, których sędzią głównym był Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku podinspektor Tomasz Waszczuk, rozegrano łącznie cztery konkurencje. Obejmowały one nie tylko wiedzę teoretyczną, która jest kluczem do profesjonalizmu, ale przede wszystkim trzy konkurencje praktyczne, mające na celu weryfikację wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnego pokonania blisko 30 kilometrowej trasy  i sztafety biathlonowej. Podnoszenie kwalifikacji i umiejętności policjantów zostało dostrzeżone również przez Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka, który wskazane zawody objął honorowym patronatem.


Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Dla zwycięzców zawodów, jak i zwycięzców poszczególnych konkurencji, przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Zwycięzcy zawodów walczyli również o nagrody motywacyjne. Ponadto, dla zwycięzców w klasyfikacji drużynowej przewidziane zostały również odznaki „Zwycięzcy konkursu wiedzy i sprawności zawodowej”.


Laureaci w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani statuetkami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Roberta Szewca. Zwycięzcy otrzymali również upominki przekazane przez Burmistrza Tykocina Mariusza Dudzińskiego oraz pamiątkowe dyplomy.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA


I miejsce: KWP w Białymstoku drużyna w składzie:


sierżant Ewelina Jarząbska


starszy posterunkowy Łukasz Karłowicz
II miejsce: Komenda Stołeczna Policji drużyna w składzie:


funkcjonariusz Komendy Stołecznej Policji


sierżant Kamil Bociański
III miejsce: KWP w Lublinie, drużyna w składzie:


młodszy aspirant Paweł Siębida


młodszy aspirant Marek Chyl
KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA


I miejsce: starszy posterunkowy Łukasz Karłowicz reprezentujący KWP w Białymstoku


II miejsce: policjant reprezentujący KSP


III miejsce: posterunkowy Martyna Klekot reprezentujący KWP w Katowicach
W poszczególnych konkurencjach najlepszymi okazali się:


Konkurencja nr 1 – WYŚCIG PATROLI ROWEROWYCH


I miejsce – młodszy aspirant Tomasz Kołogryw i starszy posterunkowy Roksana Kąc z KWP w Gorzowie Wielkopolskim
Konkurencja nr 2 – ROWEROWA SZTAFELA BIATHLONOWA


I miejsce – sierżant sztabowy Patryk Budzich i posterunkowy Radosław Kołodziejski z KWP w Olsztynie
Konkurencja nr 3 – UDZIELANIE POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ


I miejsce – sierżant Kamil Bociański z Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariusz z Komendy Stołecznej Policji
Konkurencja nr 4 – TEST WIEDZY


I miejsce – sierżant Ewelina Jarząbska i starszy posterunkowy Łukasz Karłowicz z KWP w Białymstoku
Wszystkim uczestnikom zawodów, a w szczególności ich zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Źródło: Policja Podlaska

Reklama

Reklama