Grande Punto nagrodzony

Fiat Grande Punto, wprowadzony do sprzedaży w Wielkiej Brytanii na początku tego roku został uznany przez Stowarzyszenie Szkockich Dziennikarzy Motoryzacyjnych (The Association of Scottish Motoring Writers ASMW) szkockim Small Car of the Year w konkursie Scottish Car of the Year Awards 2006.
W dziewiątej edycji konkursu w jury znaleźli się członkowie THE ASMW. Ponad 50 modeli samochodów wprowadzonych na rynek w przeciągu ostatnich 12 miesięcy wzięło udział w zestawieniu walcząc o tytuł najlepszego samochodu w dziewięciu kategoriach.
Prezes The ASMW, Stephen Park, w następujący sposób komentuje zwycięstwo Grande Punto: “Czasy, gdy kompaktowe, małe, tzw. miejskie samochody „dopadała ciężka zadyszka” za każdym razem, gdy wyjeżdżały poza betonową dżunglę, na szczęście należą już do przeszłości. Dzisiaj samochody w tym segmencie mają znacznie więcej do zaoferowania: komfort, elegancję i wszechstronność. Obecne trendy, których uosobieniem jest Grande Punto zmieniły w ostatnich latach segment małych samochodów nie do poznania. Przystępna cena, fantastyczny dobór silników i uderzające poczucie estetyki, sprawiły, że Fiat Grande Punto, pokonując Renault Clio oraz Peugeot 207, utorował sobie drogę do tytułu Scottish Small Car of the Year.”
autor: Bstok.pl
Źródło Fiat

Reklama