Finał VII RAJDU MŁODYCH PEUGEOT

W sobotę, 7 października na lotnisku BEMOWO w Warszawie został rozegrany finał VII Rajdu Młodych 2006, na który zjechało 40 finalistów z całej Polski wyłonionych spośród 1481 wszystkich startujących w tegorocznej edycji rajdu.
Finałowa rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a o sukcesie lub porażce decydowały często setne części sekundy. Zmaganiom zawodników bacznie przyglądał się Vice Mistrz Polski w klasie super 1600, Piotr Adamus. W jego ocenie trasa przejazdu była naprawdę trudna i wymagała od zawodników sporych umiejętności w prowadzeniu samochodu. Na podium stanęło 10 zawodników, którzy uzyskali najlepsze czasy. Zwyciężył Jacek Znyk z Warszawy uzyskując czas 00:31,531 s. Kolejno drugie i trzecie miejsce zajęli: Przemysław Kardas z Sosnowca i Mateusz Nikiel ze Słupska. Sponsorzy hojnie wynagrodzili zwycięzców. Zdobywca I miejsca otrzymał nagrodę główną, czyli klucz do samochodu Peugeot 206, oraz nagrody ufundowane przez sponsorów.
Dwaj kolejni zwycięzcy otrzymali rowery, oczywiście marki Peugeot. Najmłodszy finalista Tomasz Kucharczyk otrzymał radioodtwarzacz samochodowy wręczony przez Redaktora Naczelnego „Motoru” – sponsora medialnego, relacjonującego wszystkie eliminacje regionalne. Spośród startujących w finale dziennikarzy, najszybszym kierowcą okazał się Krzysztof Szamański z serwisu Autoklub.pl, drugie miejsce zajął Witold Blady z tygodnika Motor, trzeci stanął na podium Artur Ławnik z Auto Testy.
Głównym celem zorganizowania Rajdu Młodych jest popularyzacja sportu samochodowego oraz pokazanie młodym kierowcom jak ogromne znaczenie ma prawidłowa technika prowadzenia samochodu. Podczas eliminacji zawodnicy muszą w jak najkrótszym czasie pokonać trasę slalomu. Trasa tylko z pozoru jest łatwa do przejechania, w rzeczywistości jest bardzo szybka i trudna technicznie a najmniejszy błąd podczas przejazdu powoduje utratę cennych ułamków sekund. Wielu kierowców przed startem z drwiącym uśmieszkiem obserwuje poczynania rywali. Ci sami zawodnicy po przejechaniu trasy przyznają z pokorą, że aby sprawnie pokonać przygotowaną trasę nie wystarczy mocne wciskanie gazu, konieczna jest przede wszystkim poprawna technika jazdy i dobre opanowanie samochodu. Do udziału w organizowanej przez nas imprezie zapraszamy wszystkich młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat. Jedyne warunki, jakie stawiamy to posiadanie prawa jazdy oraz nie posiadanie licencji sportowej. Wszyscy zawodnicy startują na identycznie przygotowanych Peugeotach 206. Rajd Młodych Peugeot nabiera coraz większego rozmachu i cieszy się stale rosnącą popularnością. Najlepiej o tym fakcie świadczy liczba 13364 zawodników, którzy do tej pory stanęli na starcie poszczególnych eliminacji.
W latach 2000 – 2006 do biura organizacyjnego rajdu wpłynęło blisko 30 tysięcy deklaracji udziału w Rajdzie Młodych.
autor: Bstok.pl