Domowy sprzęt sportowy w minimalistycznej wersji

Reklama

Aktywność fizyczna jest podstawą dobrego samopoczucia, lecz nie każdy z nas lubi treningi w grupie innych osób. Dla zwolenników wykonywania ćwiczeń w domowym zaciszu stworzono sprzęt, który bez trudu można wykorzystać na niewielkiej powierzchni nawet w mieszkaniu o niedużym metrażu. Do podstawowych urządzeń sportowych należy drążki, ławki treningowe oraz rowerek stacjonarny.

Drążki rozporowe – podstawowy sprzęt do ćwiczeń

Drążek do podciągania to jeden z podstawowych sprzętów niezbędnych do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, Można go w prosty sposób zamontować we framudze drzwi lub przytwierdzić do ściany w takiej odległości, aby zapewnić swobodę ruchu podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Łatwe treningi na drążku

Warto podkreślić fakt, że ćwiczenie na drążku jest bezpieczne, ponieważ pełne obciążenie jest równe wadze ciała osoby wykonującej trening. Początkowe trudności z podciąganiem można pokonać trenując regularnie, a z czasem staną się coraz bardziej przyjemne. Już po kilku próbach podciąganie na drążku powinno być łatwiejsze, a przy systematycznych treningach wzmocni barki, mięśnie ramion i cały obszar klatki piersiowej. Oprócz podciągania na drążku można także wykonywać ćwiczenia rozciągające, które pozwalają na harmonijną pracę mięśni.

Uniwersalny drążek – prosty montaż do sufitu lub ściany

Uniwersalny drążek Marbo Home – D202 z możliwością zamocowania do ściany lub do sufitu to idealny sprzęt sportowy do domowej siłowni. Wystarczy odkręcić cztery śruby, aby zmienić miejsce drążka. Użyteczny uchwyt na worek bokserski umożliwia bardziej dynamiczne treningi, a gumowe, antypoślizgowe rączki zapewniają ćwiczącemu wygodny uchwyt, lepszą stabilność i poprawne wykonywanie ćwiczeń. Ten przyrząd pozwala na podciąganie w wąskim lub szerokim nachwycie.

Wzmocniony drążek treningowy

Drążek o specjalnie wzmocnionej konstrukcji służy do montowania na ścianie. Jest bardzo wytrzymały, gdyż zapewnia obciążenie do 250 kg. Cała konstrukcja jest wyjątkowo stabilna, solidna i bezpieczna, gdyż została spawana. Drążek zaprojektowano w taki sposób, aby został trenująca osoba mogła wykonywać różne ćwiczenia w pozycji wiszącej na jednym urządzeniu. Umożliwia on m.in. pociąganie w nachwycie i podchwycie oraz podciąganie nóg. Szerokość drążka wynosi zaledwie 70 cm, a waga konstrukcji ok. 10 kg.

Drążek do zadań specjalnych

Drążek HS-K-W4 ze specjalnym radełkowaniem służy do wykonywania najróżniejszych ćwiczeń zarówno w nachwycie, jak i podchwycie bez ryzyka ślizgania się dłoni. Przyrząd bazuje na stalowej konstrukcji spawanej, co gwarantuje ćwiczącym całkowitą stabilność i pełne bezpieczeństwo. To urządzenie może być wykorzystywane w warunkach domowych, lecz także doskonale sprawdzi się w każdym klubie sportowym. Przyrząd posiada bowiem certyfikat jakości zgodny z EN 957, dzięki czemu zapewnia treningi na najwyższym poziomie. Drążek wyposażono w cztery różne szerokości uchwytów, które są antypoślizgowe i zapewniają wygodę nawet podczas mocno forsujących ćwiczeń. Konstrukcja z drążkiem wytrzymuje ciężar nawet do 350 kg, co oznacza, że trenujący może wykonywać na drążku ćwiczenia z dużym obciążeniem.

Reklama