Cellulit – czy istnieją skuteczne metody walki?

Reklama

Cellulit jest mocno popularny głównie wśród kobiet, ale nie tylko. Mimo, że jest zmorą wielu – muszą oni z nim żyć i codziennie na niego patrzeć. Nie jest to związane z wiekiem ani budową ciała. Często nawet szczupłe osoby mają z tym problem. Wygląda jak pomarańczowa skórka i wiele osób pragnie, aby pozbyć się tego nieestetycznego wyglądu.

Cóż zrobić z takim niechcianym kolegą? Jak go zatuszować? A może jest inne wyjście? Oferta rynku jest bogata zarówno w kosmetyki jak i suplementy diety. Od czego zacząć, aby pozbyć się go raz na zawsze?


Cellulit – jak go rozpoznać ?

Chyba nie ma osób, które mają cellulit a o nim nie wiedzą. Grudkowata struktura jest nierównomiernie rozmieszczona pod skórą i swoim wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. Ten nieproszony gość nie ma litości dla wieku, płci ani prawidłowej masy ciała. Trzeba dodatkowo znaleźć skuteczną metodę walki, bo niestety nie wszystkie są efektywne. Bogata oferta preparatów na cellulit może wprawić w zakłopotanie.

Od czego zacząć walkę z cellulitem ?

Pierwszorzędną sprawą jest zapobieganie tworzeniu się cellulitu. Należy dbać o dietę i odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Przyczyną, która spowoduje powstanie cellulitu mogą być również hormony. Warto więc regularnie się badać. Wysoki poziom estrogenu może powodować odkładanie się tłuszczu pod skórą a wraz z utratą jej elastyczności nierówności będą bardziej widoczne. Te kilka ważnych elementów mogą nie tylko zacząć walczyć z cellulitem, a również spowodować zatrzymanie jego rozprzestrzenianie się.Więcej ciekawych porad zajdziesz na naszej stronie https://medicot.pl/ wiele ciekawych informacji dotyczących urody .

Dieta – co sprzyja pojawieniu się cellulitu i jego rozprzestrzenianiu się ?

Jeśli zależy ci na gładkiej skórze bez cellulitu zrezygnuj z przetworzonej żywności, nadmiernej ilości węglowodanów i tłuszczy. Unikaj dużych ilości alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Zbyt duża ilość soli też nie jest wskazana. Najlepiej całkowicie zrezygnować z niezdrowych przekąsek i podjadania między posiłkami. Ogranicz chipsy, frytki, krakersy, solone orzeszki. Jedz 3 główne posiłki i 2 przekąski w możliwie równych odstępach czasu.

Posiłki – co muszą zawierać ?

Zmniejszona ilość tłuszczów na poczet białek i węglowodanów może szybko dać efekty. Wybieraj chude mięsa, zwiększ ilość warzyw i owoców w diecie. Wzbogać dietę w produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Sięgaj po ryby, owoce morza i dodawaj oleje do sałatek. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu – woda powinna być zawsze pod ręką. Soki warzywne i owocowe oraz herbatki ziołowe też będą dobrym wyborem.

Kosmetyki i suplementy – co jest ważne przy cellulicie ?

Zwróć uwagę, czy woda w organizmie nie gromadzi się nadmiernie. Jeśli często puchną ci nogi i okolice bioder warto rozważyć przyjmowanie suplementów na usuwanie nadmiaru wody. Wszelkie niedobory witamin i minerałów też mogą wymagać suplementacji zanim ustabilizujesz dietę. W walce z cellulitem pomocne będą masaże bańką chińską, masażerem elektrycznym i rolowanie. Wybieraj kosmetyki bogate w składniki sprzyjające eliminacji cellulitu. Oferta rynku jest bogata, ale wybieraj rozsądnie. Często te z najprostszym składem będą idealnym rozwiązaniem.

Reklama

Reklama