Corolla Verso do serwisu

Z powodu wykrytej wady poduszek powietrznych po stronie pasażera, japoński producent samochodów Toyota musi wezwać do serwisów na całym świecie 206 000 egzemplarzy modelu Corolla Verso.
Jak informuje Toyota w samochodach dotkniętych awarią zostanie wymieniony moduł sterujący aktywacją i deaktywacją poduszki powietrznej dla siedzącego obok kierowcy pasażera – niepoprawnie działające czujniki mogą wskazywać, że airbag jest wyłączony, podczas gdy jest on faktycznie włączony. Zlekceważenie tej usterki może mieć poważny wpływ w przypadku tych osób, które na przednich fotelach przewożą w fotelikach swoje dzieci.
Toyota jednocześnie informuje właścicieli tych samochodów aby nie wyłączali poduszki powietrznej i bezzwłocznie udali się do najbliższego serwisu japońskiej marki. Koszty wymiany awaryjnych części pokrywa producent.
Największa część Corolli Verso z defektem trafiła do Europy – 196 500 aut. Awaria poduszki powietrznej może wystąpić w pojazdach wyprodukowanych w okresie od 5 stycznia 2004 do 3 maja 2006 roku.
autor: Bstok.pl
Źródło Toyota

Reklama