50 lat 500-tki

Samochód będący już ikoną włoskiej motoryzacji, Fiat 500, trafił niedawno do sławnej Księgi Rekordów Guinessa. Stało się to za sprawą korku drogowego, który stworzył.
Ponad 750 'pięćsetek’ stworzyło jeden z najdłuższych korków ulicznych na świecie, którego łączna długość przekroczyła trzy kilometry. We włoskim mieście Garlenda, spotkali się miłośnicy tego kultowego już samochodu. to właśnie podczas tej imprezy właściciele samochodów ustawili się w specjalnym szeregu, tworząc olbrzymie logo 500 na torze wyścigowym Dei Fiori, umiejscowionym w Villanova d`Albenga. Następnie konwój ten ruszył naprzód w kierunku miasta Casanova Lerrone. Przy całkowitej rozpiętości 'peleton’ samochodów miał długość trzech kilometrów.
Dla Fiat-a , była to jedynie próba przed prawdziwą ceremonią obchodów pięćdziesięciolecia 500-tki, gdyż prawdziwe pięćdziesięciolecie modelu przypada na przyszły rok. Jednocześnie będzie to premiera nowego modelu 500, który właśnie jest przygotowywany przez koncern.
Domenico Romano, honorowy prezydent oraz założyciel klubu twierdzi, że Fiat 500 uwielbiany jest przez wszystkich, którzy lubią proste rzeczy. Dodaje także, że samochód ten potrafi połączyć cały świat.
autor: Bstok.pl
Źródło Fiat

Reklama