Citroen wraca do rywalizacjiw WRC

Po rocznej przerwie Citroën oficjalnie wraca do rywalizacji w cyklu WRC, zgłaszając do Rajdu Monte Carlo, inaugurującego sezon 2007 Rajdowych Mistrzostw Świata, dwa nowe C4 WRC (załogi Sébastien Loeb/Daniel Elena oraz Dani Sordo/Marc Martí).
Zarówno dla zespołu Citroën Sport, jak i trzykrotnych Mistrzów Świata – Sébastiena Loeba i Daniela Eleny, starty w tym najstarszym rajdzie w kalendarzu WRC były w ostatnih latach udane. Zdominowali rywalizację w 2002 r., następnie trzykrotnie triumfowali w latach 2003, 2004 i 2005. Z kolei rok temu, jadąc Xsarą w barwach teamu Kronos, po nadrobieniu początkowych strat, wygrali większość odcinków specjalnych i finalnie zajęli 2. miejsce.
Wkraczanie w nowy sezon nowym samochodem to zawsze ambitne wyzwanie. „W C4 WRC włożyliśmy mnóstwo pracy. Wiemy, że ma większe możliwości niż Xsara, ale nie mamy jeszcze pełnego obrazu”, komentuje Guy Fréquelin. Skalę trudności zadania potęguje fakt, że debiut C4 przypadnie w zmodyfikowanym w tym roku Rajdzie Monte Carlo, jednej z najtrudniejszych spośród 16 eliminacji sezonu. Ekipa Citroën Sport jest w pełni świadoma rangi czekającego ją egzaminu. Prace, mające maksymalnie zwiększyć szanse obu załóg, trwają już od roku.
autor: Bstok.pl
Źródło Citroen

Reklama