» Bezpieczeństwo przede wszystkim: Nowy Multivan otrzymuje pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

Bezpieczeństwo przede wszystkim: Nowy Multivan otrzymuje pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

  Dodano: 2022-05-31

Wyświetlono: 28 razy

Bezpieczeństwo przede wszystkim: Nowy Multivan otrzymuje pięć gwiazdek w teście Euro NCAP

Nowy Multivan marki Volkswagen Samochody Dostawcze zdobył imponujące oceny w prestiżowym teście Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) w kategoriach bezpieczeństwa zderzeniowego i działania systemów wspomagania. W wyniku tego otrzymał najwyższą notę testu: „pięć gwiazdek”.

foto © Volkswagen

Nowy Multivan, który został zaprezentowany i wszedł na rynek w roku ubiegłym, zdążył już przekonać do siebie wielu klientów, testerów i członków jury konkursów designerskich. Teraz zaimponował także specjalistom z europejskiej organizacji badawczej Euro NCAP. W trzeciej w tym roku rundzie testów, ten produkowany w Hanowerze MPV wypadł bardzo dobrze zarówno pod względem bezpieczeństwa zderzeniowego, jak i systemów wspomagania. Otrzymał najwyższą notę: „pięć gwiazdek”. Odpowiada to doskonałej ocenie ogólnej w zakresie ochrony przed skutkami zderzeń i oznacza, że pojazd jest dobrze i kompleksowo wyposażony w systemy zapobiegania wypadkom.

 

Nowy Multivan jest standardowo wyposażony w centralną i boczne poduszki powietrzne w kokpicie, w poduszkę powietrzną kierowcy, poduszkę powietrzną dla pasażera z przodu, a także w kurtyny powietrzne aż do trzeciego rzędu siedzeń. Dzięki połączeniu poduszek powietrznych z odpowiednio skonstruowaną strukturą nadwozia, ten zaprojektowany zupełnie od nowa rodzinny, ale również biznesowy MPV, uzyskał wynik 90 procent możliwych do zdobycia punktów w klasyfikacji ochrony dorosłych pasażerów. W kategorii bezpieczeństwa dzieci, która jest ważna w klasie rodzinnych MPV, oceniono liczne możliwości montażu fotelików dziecięcych. W tej kategorii Nowy Multivan uzyskał 89 procent.

 

Oprócz ochrony pasażerów i niechronionych użytkowników dróg, Euro NCAP kładzie duży nacisk na unikanie wypadków. Duże wrażenie na badaczach podczas testów Nowego Multivana zrobił fakt, iż jest on wyposażony w łącznie 25 systemów wspomagających kierowcę, co w efekcie przełożyło się na wysoką ocenę „Safety Assist” – uzyskał w niej aż 87 procent.

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Bezpłatne szkolenia z bezpieczeństwa jazdy Ford Driving Skills For Life. W Polsce przeszkolono już ponad 3700 młodych kierowców
» ODPOWIEDZIALNA PRODUKCJA – FORD WYKORZYSTUJE W SWOICH FABRYKACH MATERIAŁY ODNAWIALNE ORAZ POCHODZĄCE Z RECYCLINGU
 Inne artykuły

» MITSUBISHI WPROWADZA NOWY ELEKTRYCZNY MODEL W JAPONII 2022-05-31
  Mitsubishi model elektryczny w Japonii Mitsubishi Motors Corporation ogłasza, że nowy eK X EV (wymawiany jako „eK 'cross’ EV”), w pełni elektryczny samochód klasy kei-car*1 o zasięgu 180 km, będzie dostępny w sprzedaży już latem tego roku w Japonii oraz na platformach rynku e-commerce Rakuten Ichib… więcej »

» HONDA CRF250RX 2023 2022-05-31
  2023 HONDA CRF250RX Terenowy motocykl CRF250RX, mechanicznie niezmieniony w wersji na rok modelowy 2023, pozostaje najmocniejszy w swojej historii. Jest to rezultat udoskonaleń wprowadzonych w modelu z roku 2022, kiedy to otrzymał podwozie modelu CRF450R, a także solidnie zmodern… więcej »

» HONDA CRF450R 2023 2022-05-31
  2023 HONDA CRF450R Flagowy model Hondy klasy MX po raz kolejny ewoluuje dzięki wnioskom wyciągniętym z walki na torach wyścigowych o prymat w światowej czołówce. CRF450R przygotowany na rok modelowy 2023 dysponuje znacznie większym momentem obrotowym w dolnym zakresie obrotów si… więcej »

» HONDA CRF450RX 2023 2022-05-31
  2023 HONDA CRF450RX Najlepszy motocykl terenowy Hondy ponownie ewoluuje dzięki wnioskom wyciągniętym z walki, którą HRC toczyła na torach wyścigowych o prymat w światowej czołówce. Wyraźnie większy moment obrotowy przy niskich obrotach i płynniejsze dostarczanie mocy przez silnik… więcej »

» Honda świętuje 50 lat legend motocrossu 2022-05-30
  Honda celebrates 50 years of Motocross legends CRF450R, model 2023, powstał na 50-lecie premiery pierwszej motocrossowej Hondy, przeznaczonej dla szerokiej rzeszy entuzjastów, a nie tylko dla wybranych zespołów wyścigowych. W ciągu tych pięciu dekad dokonało się wiele technicznych przeobrażeń, dzięki który… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama