Niebezpieczny wtorek na drogach powiatu sokólskiego

Niebezpieczny wtorek na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 01.06.2022

Wczoraj sokólscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy złamali prawo. Dwóch wpadło w ręce mundurowych z drogówki, kiedy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Trzeciego zatrzymali policjanci z Dąbrowy Białostockiej. Nie miał prawa jazdy, miał za to ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj sokólscy policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy złamali prawoo. Dwóch z nich wpadło w ręce mundurowych z drogówki. Po 8, w Sidrze mundurowi zatrzymali do kontroli audi. Jego kierowca na „pięćdziesiątce” jechał o 70 kilometrów na godzinę za szybko. 35-letni mieszkaniec gminy Nowy Dwór został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Drugi kierowca został zatrzymany przez ten sam patrol, o 11 w Ostrowie Północnym. Mieszkaniec gminy Krynki jechał 103 kilometry na godzinę w obszarze zabudowanym. 30-latek został również ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Obaj stracili prawa jazdy, a ich konta zasoliło 10 punktów.

Kolejny kierowca wpadł przed 13 w ręce policjantów z Dąbrowy Białostockiej. Mundurowi zwrócili uwagę na audi, które nie miało tylnej tablicy rejestracyjnej. Kiedy dzielnicowy zobaczył, kto siedzi za kierownicą auta juz wiedział, że kierowca nie posiada prawa jazdy. Sprawdzenie tego faktu w policyjnych systemach, było już tylko formalnością. Dodatkowo podczas rozmowy z 49-latkiem policjanci wyczuli alkohol. Badanie wykazało, że mieszkaniec gminy Dąbrowa Białostocka miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za jazdę samochodem bez uprawnień.

Źródło: Podlaska Policja

Reklama