Bernstrand w Domu Volvo – wystawa szwedzkiego designu

Thomas Bernstrand, jeden z czołowych szwedzkich projektantów współczesnego designu, otwiera w Domu Volvo pierwszą w Polsce wystawę swoich topowych projektów.
Thomas Bernstrand przyjechał do Polski na zaproszenie Volvo. W ramach realizowanego programu Volvo Design, marka promuje i wspiera sztukę wzornictwa przemysłowego. Jednym z najgłośniejszych wydarzeń projektu była prezentacja Your Concept Car – samochodu koncepcyjnego w całości zaprojektowanego przez kobiety – zespół 9 projektantek. Elementem programu była także Volvo Design Academy – cykl wykładów i prezentacji na temat współczesnego designu, jego celów, metodologii. W spotkaniach udział wzięli przedstawiciele świata kultury i mediów. Towarzyszyły im zorganizowane w Domu Volvo wystawy o tematyce związanej z wzornictwem przemysłowym.
„Od początku istnienia projektu Volvo Design myśleliśmy o zaprezentowaniu w Polsce twórczości Thomasa Bernstranda. Jego prace są kompilacją pragmatyzmu i piękna. Myślę, iż podobnie odbieramy rolę sztuki użytkowej, czego wyrazem są tworzone przez nas samochody. Podobnie jak Thomas, my także czerpiąc ze światowych trendów w zakresie projektowania, pozostajemy blisko skandynawskich inspiracji. W ramach programu Volvo Design ukazujemy związki łączące sztukę i produkcję przemysłową. Wierzymy, że wystawa prac Thomasa Bernstranda będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem i przyczyni się do edukacji na temat designu w Polsce” – powiedział Marcin Klimczewski, Dyrektor Marketingu i PR Volvo Auto Polska.
Urodzony w 1965 r. w Sztokholmie, Thomas Bernstrand należy do młodego pokolenia szwedzkich projektantów designu. Czerpiąc ze światowych trendów pozostaje wierny szwedzkim tradycjom w dziedzinie wzornictwa, przejawiającym się w pragmatyzmie i klasycznej formie.
Bernstrand jest absolwentem londyńskiej, duńskiej oraz dwóch szwedzkich szkół designu. Jego prace były prezentowane samodzielnie oraz przy okazji najbardziej prestiżowych wydarzeń na całym świecie, m.in. na szwedzkich targach biżuterii, francuskim biennale designu, koreańskim festiwalu designu, wystawie szwedzkiego designu w Japonii czy wielokrotnie podczas wydarzeń w Europejskim Instytucie Designu w Mediolanie. Jest zdobywcą wielu nagród za swoje projekty, m.in. tytułu Designer of the Year 2005 przyznawanego we współpracy ze szwedzką edycją Elle Deco, nagrody Best of the Best 2005 w Niemczech czy hiszpańskiego konkursu designu cDIM 2005. Prowadzi firmę projektową Bernstrand&Co.
autor: Bstok.pl
Źródło Volvo

Reklama