» 20 kolejnych samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze w użyczeniu Ochotniczym Strażom Pożarnym

W czerwcu ubiegłego roku, w ramach walki z pandemią wirusa COVID-19, Volkswagen Financial Services bezpłatnie udostępnił Ochotniczym Strażom Pożarnym z całej Polski trzydzieści samochodów Volkswagen Transporter, marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Był to pierwszy etap wsparcia dla strażaków ochotników. Na początku września 2021 r., w warszawskim salonie samochodów używanych VWFS STORE, strażacy z kolejnych dwudziestu jednostek OSP odebrali 10 Volkswagenów Transporter oraz 10 Volkswagenów Caddy. Pojazdy będą im służyć przez sześć najbliższych miesięcy.

 

„Jedną z idei, które promuje Volkswagen Financial Services jest bezpieczna mobilność. Z tego powodu ważnym kryterium decydującym o przyznaniu samochodu była aktywność danej OSP w zakresie edukacji lokalnej społeczności z udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań. Takie szkolenia są szczególnie ważne w przypadku dzieci i młodzieży” – podkreśla Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services Polska.

 

„Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że nasze samochody będą wykorzystywane przez strażaków nie tylko w ich codziennej pracy – w akcjach ratowniczych, ale i do wyjazdów na szkolenia czy na pokazy bezpieczeństwa. Volkswageny Transporter i Caddy są doskonale przystosowane do każdego z tych zadań” – mówi Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

 

„Każdy z 20 samochodów – podobnie jak w poprzedniej edycji – wyposażyliśmy w kartę paliwową, żeby strażacy nie ponosili kosztów tankowania. Pojazdy zostały przez nas przygotowane technicznie, mają pełną opiekę serwisową oraz pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Tak rozumiemy kompleksowe dostarczanie mobilności” – wskazuje Daria Zielaskiewicz z VWFS.

 

Od wiosny 2020 roku, czyli od początku projektu, partnerem Volkswagen Financial Services jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Dzięki sprawnej współpracy obydwu organizacji, dwadzieścia kolejnych, charakterystycznie oznakowanych pojazdów z logo VWFS i Związku, trafiło do OSP w różnych rejonach Polski.

 

„Bezpieczeństwo i edukacja: to dwa hasła przewodnie przyświecające współpracy pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Volkswagen Financial Services Polska. Jestem przekonany, że dzięki samochodom, które trafiły do kolejnych jednostek OSP, strażacy ochotnicy będą mogli skuteczniej angażować się w działania związane z edukacją i promocją bezpieczeństwa” – mówi Waldemar Pawlak, Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

„Bezpłatne użyczenie samochodów marki Volkswagen Samochody Dostawcze wspierających zadania strażaków ochotników, to rodzaj podziękowania z naszej strony za ich poświęcenie, ale i wsparcie przez VWFS idei edukacji na rzecz bezpiecznej mobilności. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy strażacy poprowadzą jeszcze więcej zajęć w lokalnych szkołach i przedszkolach, a droga każdego dziecka do domu stanie się bezpieczniejsza” – podsumowuje Daria Zielaskiewicz, Dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services Polska.

Źródło: Mototarget.pl

Reklama