Reklama

Zebranie sprawozdawcze jednostki OSP w Krynkach

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) z Krynek podsumowali w niedzielę, 5 marca, rok swojej działalności. W spotkaniu strażaków uczestniczyła Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.


Spotkanie było okazją do przypomnienia inwestycji, które zostały zrealizowane. Podsumowano również działania przy akcjach przeciwpożarowych. W minionym roku druhowie z Krynek mogli liczyć na wsparcie finansowe samorządu województwa

 – Wykonujecie szereg niezbędnych działań na rzecz poprawy i ochrony bezpieczeństwa Waszej społeczności. Zarząd województwa to doskonale rozumie, dlatego jest otwarty na finansowanie jednostek OSP w regionie. To bardzo ważne, aby ludzie czuli się bezpiecznie, dlatego niezbędne jest nowoczesne wyposażenie, na które w ostatnim roku przeznaczyliśmy środki – mówiła zebranym Wiesława Burnos, członek zarządu.

W 2022 r. z dotacji uzyskanej z budżetu województwa w kwocie 20 tys. zł zostały zakupione m.in. specjalne ubrania, pralka i suszarka, przełączniki do węży i przenośny maszt oświetleniowy. Druhowie otrzymali także fundusze z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz z budżetu gminy – ponad 450 tys. zł wydano m.in. na remont remizy.

Jednostka OSP z Krynek liczy 38 członków, z czego 18 to osoby mogące brać bezpośredni udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 54 akcjach ratowniczych, w tym 20 razy w gaszeniu pożarów, ponad 30 razy likwidowała miejscowe zagrożenia.

W niedzielnym wydarzeniu wzięli udział m.in. Jolanta Gudalewska, burmistrz Krynek, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce, licznie zebrani druhowie i ich rodziny oraz weterani OSP.

Cezary Rutkowski
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Krzysztof Bochenko

 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama