Reklama

Drogowcy będą mieli nową bazę w Łomży

Nowoczesne magazyny, garaże, pomieszczenia biurowe i socjalne będzie miał za ponad rok do dyspozycji Rejon Dróg Wojewódzkich Łomża, czyli jednostka Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW). W obecności wicemarszałka Marka Olbrysia umowę rozpoczynającą inwestycję podpisali w środę, 17 kwietnia, dyrektor PZDW Mariusz Nahajewski i prezes białostockiej firmy MK-BUD Mariusz Kosiński.


– To projekt od dawna oczekiwany, cieszę się, że można wreszcie rozpocząć jego realizację. Za 16 miesięcy efektem będzie poprawa jakości usług drogowych w naszym województwie, zwłaszcza w subregionie łomżyńskim. Bieżące utrzymanie i remonty dróg sprzyjają rozwojowi całego województwa – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Jak ocenił, około 80 procent dróg wojewódzkich zostało już zmodernizowanych i to w standardach dróg krajowych. Realna jest szansa, aby w rozpoczynającej się kadencji samorządu dokończyć te zadania. Rozpoczęły się przede wszystkim prace na dwóch największych zadaniach w tej dziedzinie: Łomża-Mężenin i Wysokie Mazowieckie-Łapy.            

– Codziennie jednak wykonywane są w rejonach naszych dróg także obowiązki związane z ich bieżącym utrzymaniem. Pracownicy muszą mieć jak najlepsze warunki pracy i socjalne – dodał wicemarszałek.

Umowę z wykonawcą inwestycji podpisał dyrektor Mariusz Nahajewski.

– Obecna siedziba Rejonu, jeszcze z lat PRL, przejdzie do historii. Brakuje tu przede wszystkim zaplecza technicznego, nie mamy gdzie trzymać np. sprzętu, masy bitumicznej czy znaków. Obecne obiekty nie do końca spełniają nasze potrzeby także z innych względów. Powstanie budynek wielofunkcyjny z częścią magazynową,  biurowa, ale także socjalną, z odpowiednimi pomieszczeniami i urządzeniami – wyjaśniał Mariusz Nahajewski.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama