Reklama

Łomża. Korony dla najpiękniejszych

Linda Filipkowska z Łomży zdobyła w niedzielę (5 lutego) tytuł Miss Polonia Województwa Podlaskiego, a Aleksandra Łada ze Starych Kupisk tytuł Miss Polonia Nastolatek Województwa Podlaskiego. O wynikach konkursu zadecydowali m.in. zasiadający w jury wicemarszałek Marek Olbryś i radny sejmiku Piotr Modzelewski. Województwo Podlaskie było partnerem wydarzenia.


– Co do urody i wdzięku mieszkanek województwa nikt chyba nie ma żadnych wątpliwości, a ja z radością obserwuję, jak uczestniczki mówią o swoich talentach, zainteresowaniach, pasjach, ambicjach społecznych i zawodowych. Mogę się pochwalić, że pierwsze trójki w obu konkursach wytypowałem zgodnie z końcowymi wynikami – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Łomżyńskie wybory najpiękniejszych mają już ośmioletnią tradycję. Pierwszy raz odbywały się w formule Miss Polonia Województwa Podlaskiego, choć główną organizatorką pozostała Anna Kurządkowska-Kosińska.   

W rywalizacji wzięło udział łącznie 31 pań. Te w wieku do 18 lat walczyły o koronę Miss Nastolatek. Liczna była grupa miejscowych faworytek (niektóre z  własnym dopingiem), były też uczestniczki z Białegostoku, Suwałk, Zambrowa, Kolna, Grajewa, a nie zabrakło też przedstawicielek znacznie mniejszych miejscowości jak Stare Guty, Sulki, Miastkowo czy Srebrowo.   

Jurorzy, których pracami kierowała tym razem Anna Rytel, a wśród których byli także m.in. wicemarszałek Marek Olbryś, reprezentanci łomżyńskiego samorządu, firm wspierających wydarzenia, a także Krystyna Sokołowska, białostoczanka z krajowym tytułem Miss Polonia 2022, mieli na początek trudne zdanie wskazania finałowej piątki nastolatek i dziesiątki pełnoletnich uczestniczek.

Gdy już tego dokonali, przyszła pora na tzw. tytuły komplementarne przyznawane przez internautów, fotografików czy niektóre z podmiotów wspierających organizację konkursu. Np. swoją miss wskazała Fundacja Anny Rytel, która walczy o empatię i akceptację w życiu codziennym         

– Było to trudne zadanie, bo każda z finalistek wyróżniała się i zasługiwała na jakiś tytuł – podkreślała Anna Kurządkowska-Kosińska.

Okazało się, że najlepsza piątka nastoletnich kandydatek to: Wiktoria Ruszczyk, Zuzanna Sikorska, Aleksandra Łada, Karolina Dąbrowska i Magdalena Targońska. Tytuł Miss Polonia Nastolatek Województwa Podlaskiego zdobyła Aleksandra Łada ze Starych Kupisk. Pierwsza Wicemiss to Zuzanna Sikorska z Kolna, druga – Karolina Dąbrowska z Łomży.

Miss jest uczennicą II LO w Łomży. Lubi sport (tenis, siatkówkę, snowboard) i przygotowywanie różnych smakołyków, a swoją przyszłość widzi w sporcie albo w medycynie.

W gronie pełnoletnich kandydatek pierwsza piątka to: Patrycja Bałdyga, Monika Dąbrowska, Ewelina Gutowska, Linda Filipkowska i Weronika Falkowska. Koronę najpiękniejszej Miss Polonia Krystyna Sokołowska założyła na skronie Lindy Filipkowskiej z Łomży. Pierwszą Wicemiss została Ewelina Gutowska ze Starych Gut, drugą –  Weronika Falkowska z Kolna.

Linda Filipkowska studiuje prawo. Jest znakomitą tancerką, laureatką wielu nagród w turniejach tańca towarzyskiego. Z pasją wspomaga inicjatywy społeczne i takie, które mają na celu dobro zwierząt.   

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama