Reklama

Zambrów. O samorządzie i futbolu

Na samorząd województwa zawsze możemy liczyć - podkreślał Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego Związku Piłki Nożnej podczas konferencji „Samorząd dla piłki”, która odbyła się w poniedziałek 18 marca w Zambrowie. Uczestnikiem debaty był m.in. wicemarszałek Marek Olbryś.


– Nie ma chyba innego związku sportowego, który tak mocno jak PZPN wspiera kluby w regionach. Cieszę się bardzo, że w województwie podlaskim piłka nożna ma tak liczne grono przyjaciół, którzy są tu obecni. Znakomita jest współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, który jest naszym strategicznym  partnerem, także w organizacji konferencji „Samorząd dla piłki”. To przedsięwzięcie to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, administracji państwowej, działaczy sportowych, organizacji pozarządowych i biznesu. Rozmawiamy o dobrych praktykach  współpracy tych różnorodnych podmiotów – wyjaśniał ideę  konferencji w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie prezes Sławomir Kopczewski.

Współgospodarz spotkania, burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski, zaapelował do władz rządowych o rozważenie systemu dotacji dla województw na infrastrukturę sportową oraz o zwiększenie dofinansowania modernizacji „Orlików”.

Uczestnicy konferencji „Samorząd dla piłki”, czyli m.in. spora grupa samorządowców m.in. z Łomży, Wysokiego Mazowieckiego, Bielska Podlaskiego, Sokółki, Supraśla, Tykocina, rozmawiali także o ofercie dla dzieci i młodzieży, wydarzeniach czy promocji z wykorzystaniem piłki nożnej. Za znakomity uznali np. pomysł odradzającego się klubu Turośnianka, aby na mecz zaprosić najlepszego obecnie sędziego świata Szymona Marciniaka. O arbitrze, który gwizdał w finale mistrzostw globu, a potem na lokalnym boisku pisały wszystkie media.     

Justyna Mocarska-Kieca, Maciej Gryguc
fot. Justyna Mocarska-Kieca

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama