Reklama

Zakończyła się rozbudowa szkoły podstawowej w Jabłonce Kościelnej

W ramach prac placówka została powiększona o część przedszkolną i biblioteczną. Było to możliwe dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i dofinansowaniu z budżetu województwa podlaskiego. Oficjalne oddanie do użytku nowych budynków odbyło się w piątek, 20 stycznia. Wzięli w nim udział m.in. członek zarządu województwa Marek Malinowski i wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Łukasz Siekierko.

Satysfakcji z rozbudowy szkoły nie ukrywał dyrektor placówki Sławomir Wójcicki.

– To bardzo potrzebna inwestycja. Mamy wprawdzie niż demograficzny, dzieci jest mniej, ale przecież oczekiwania społeczne rosną – podkreślał. – Teraz mamy przepiękne, znakomicie wyposażone biblioteki: publiczną i szkolną. Wprawdzie jeszcze książki nie są ustawione, ale zrobimy to w czasie ferii – dodał.

Cieszą się też uczniowie.

– To super, że szkoła zmienia się, że się unowocześnia. Biblioteka jest naprawdę wspaniała – mówiła jedna z uczennic Wiktoria Mościcka.

Obecnie w szkole uczy się 165 uczniów. Do nowego przedszkola z dotychczasowej siedziby zostaną wkrótce przeniesione przedszkolaki, których jest 52. Niebawem ruszy też żłobek.

W piątkowych uroczystościach wzięli udział m.in. wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz, senator Jacek Bogucki i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Aneta Kursa, Cezary Rutkowski
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama