Reklama

Zakończył się remont elewacji Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku

W ramach prac przebudowano dwa szpitalne wejścia, gruntownie wyremontowano i docieplono ściany. Odnowiono też elewację. Inwestycja została sfinansowana z budżetu województwa podlaskiego, a o jej szczegółach poinformowali we wtorek, 3 stycznia: marszałek Artur Kosicki wraz z dyrektor placówki prof. Anną Wasilewską i przedstawiciele wykonawców.


Remont dotyczył ścian otaczających wejście główne szpitala. Teraz utrzymane są w jasnej kolorystyce, a barwy nawiązują do niedawno powstałego muralu z misiem-doktorem. Prace trwały około dwóch miesięcy.

– Myślę, że szpital prezentuje się znacznie lepiej. Dla dzieci to jest bardzo ważne, żeby sam szpital nie budził w nich lęku i obaw, mam nadzieję, że nam się to udało, wydaje mi się, że szpital jest dość wesoły – mówiła prof. Wasilewska. – Modernizacja dotyczyła elewacji tylko niższego budynku szpitalnego, a remontu wymaga też jego wyższa część, ale mamy nadzieję jeszcze w tym roku pozyskać pieniądze, żeby ten remont dokończyć – dodała.

Samorząd województwa podlaskiego na remont elewacji przekazał 500 tys. zł. To było swego rodzaju dopełnienie prac związanych z wymianą okien i drzwi w szpitalu – inwestycji również finansowanej z budżetu województwa kwotą 2,4 mln zł. 

– Wszystkim nam leży na sercu komfort leczenia małych pacjentów, dlatego jako zarząd województwa wspieramy i będziemy wspierać UDSK i w dużych, i mniejszych inwestycjach. Ten remont, modernizacja elewacji, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, ale też pomoc w czasie pandemii – to prawie 10 mln zł przekazanych dotacji, do tego wsparcie budowy Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, na które przeznaczyliśmy ok. 17 mln zł – podkreślał marszałek Kosicki.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama