Reklama

Wschodzący Innowatorzy. Konkurs dla utalentowanych przyszłych inżynierów

Do wygrania jest do 2 tys. zł oraz indeks na wybrany kierunek studiów prowadzony przez Politechnikę Białostocką. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, których pomysły mogą znaleźć praktyczne zastosowanie w pracy przedsiębiorstw. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego br.


Konkurs polega na opracowaniu autorskiego rozwiązania, które dotyczy zadania technicznego zgłoszonego przez jedną z firm z regionu. 

W konkursie zostaną nagrodzone trzy projekty z Podlaskiego. Osoby zakwalifikowane do II etapu konkursu zrealizują zadanie na terenie firmy oraz w laboratorium Politechniki Białostockiej.

Zwycięzcy otrzymają:

  • 2 tys. zł dla każdego członka zespołu, którego praca zajęła I miejsce,
  • 1,5 tys. zł dla każdego członka zespołu, którego praca zajęła II miejsce,
  • 1 tys. zł dla każdego członka zespołu, którego praca zajęła III miejsce.

Na zgłoszenia wraz z prezentacją koncepcji pracy konkursowej organizatorzy czekają od 6 lutego do końca lutego br. Organizatorem konkursu w województwie podlaskim jest Politechnika Białostocka.

Harmonogram konkursu, regulamin oraz niezbędne dokumenty dostępne są na stronie uczelni.

Konkurs „Wschodzący Innowatorzy” jest organizowany w ramach działania Biznak – rozwijanie i wspieranie aktywności komercjalizacyjnej uczniów szkół ponadpodstawowych. To jeden z 10 programów realizowanych w ramach „Politechnicznej Sieci VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” i ma na celu nawiązanie trwałej, systemowej współpracy: szkół ponadpodstawowych, politechnik oraz przedsiębiorstw z regionu VIA CARPATIA.

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Piotr Babulewicz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama