Reklama

Wyróżnienia dla najlepszych policjantów ruchu drogowego

Wyróżnienia dla najlepszych policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 26.05.2023

Najlepsi policjanci ruchu drogowego wyłonieni w trakcie finału wojewódzkiej edycji konkursu „Policjant ruchu drogowego” odebrali wyróżnienia z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Roberta Szewca i I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Jacka Kumpiałowskiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w ogólnopolskim finale, który odbędzie się już w połowie czerwca w Kielcach.

W wojewódzkim finale XXXIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” wzięło udział 15 funkcjonariuszy z terenu województwa podlaskiego. Walczący o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta podlaskiej drogówki zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności w czterech konkurencjach. W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa, mundurowi zmierzyli się w teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci prezentowali umiejętności kierowania ruchem na jednym z największych białostockich skrzyżowań. Równolegle funkcjonariusze rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem po wyznaczonym torze.


Zgodnie z klasyfikacją końcową wyłoniono zwycięzców:


I miejsce –  asp. Marek Iwaniuk z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim


II miejsce – st. sierż. Arkadiusz Orłowski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku


III miejsce –  asp. Daniel Dąbrowski z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach


Uroczyste podsumowanie tegorocznego konkursu, odbyło się dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Robert Szewc i I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektor Jacek Kumpiałowski  pogratulowali wszystkim zawodnikom, a zwycięzcom I oraz II miejsca życzyli również wygranej w finale ogólnokrajowym, który w tym roku odbędzie się w Kielcach, już w czerwcu. 


W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli między innymi:  Dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Białegostoku, Łomży i Suwałk, Wiceprezes Automobilklubu Podlaskiego wraz z sędziami zawodów, Prezes Zarządu Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. zo.o., Pierwszy Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów i Wiceprezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku.


Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego województwa podlaskiego, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Białymstoku, Zarząd Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Białymstoku.


Raz jeszcze wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Źródło: Policja Podlaska

Reklama