Wyciągarka elektryczna – jakie są jej zastosowania?

Reklama

Miłośników jazdy off-road nie brakuje. To świetna dawka adrenaliny i świetna zabawa. Nie da się jednak ukryć, że szybka i dynamiczna jazda w trudnym terenie nie jest łatwa. Zawsze istnieje ryzyko zakopania się autem w rowie czy nawet wpadnięcie do rowu. W takich przypadkach niezawodnym urządzeniem jest wyciągarka elektryczna. Warto zatem wiedzieć, czym jest i jakie ma dokładne zastosowanie.

Czym charakteryzuje się wyciągarka elektryczna?

Na rynku dostępne są różne modele wyciągarek samochodowych. Największą popularnością cieszy się jednak wyciągarka elektryczna. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to urządzenie zarówno niezawodne, jak i proste w użytkowaniu. W przypadku kryzysowego zdarzenia podczas wyprawy off-roadowej często stanowi jedyny i prawdziwy ratunek. To niedużej wielkości urządzenie zawsze montowane jest do przedniej części ramy samochodu. Jeśli zaś chodzi o sposób działania tego typu wyciągarki, to opiera się on na działaniu silnika elektrycznego. Po jego uruchomieniu bęben cylindryczny zaczyna nawijać linę. Dzięki temu możliwe jest szybkie i sprawne wyciągnięcie samochodu z błota bądź rowu. Warto dodać, że korzystanie z tego urządzenia nie jest skomplikowane, co także na swój wpływ na jego popularność.

Jakie jest zastosowanie wyciągarki elektrycznej?

Jak wspomniano, wyciągarka elektryczna najczęściej swoje zastosowanie znajduje podczas wyjazdów off-roadowych. Trudno jest znaleźć właściciela samochodu terenowego, który nie posiadałby tego urządzenia na swoim wyposażeniu. Bardzo szybka i dynamiczna jazda autem po trudnym i nieutwardzonym terenie zawsze wiąże się z ryzykiem wystąpienia sytuacji wręcz ekstremalnej. Przede wszystkim mowa tu choćby o zapadnięciu się samochodu w grząskim terenie lub utknięcie pojazdu w błocie, bagnie czy niewielkiej rzecze. W takich właśnie sytuacjach wyciągarka elektryczna jest niezawodna. Dzięki niej możliwe jest szybkie i sprawne wyciągnięcie samochodu z nawet największych tarapatów. Podkreślić trzeba, że wyciągarka elektryczna znajduje swoje zastosowanie nie tylko podczas wyjazdów typu off-road. Nierzadko urządzenie sprawdza się także podczas turystycznych wyjazdów za miasto, jak również podczas codziennej jazdy miejskiej. Elektryczna wyciągarka samochodowa może okazać się bardzo przydatna choćby w przypadku kolizji lub wypadku drogowego.

Czym się kierować wybierając wyciągarkę elektryczną?

Jak można się domyślić, na rynku dostępne są różne modele wyciągarek samochodowych. Wybór konkretnego urządzenia nie powinien być jednak przypadkowy. Dlatego wybierając konkretny model, pod uwagę wziąć należy kilka elementów. Przede wszystkim, wyciągarka elektryczna powinna być dopasowana do konkretnego rodzaju aktywności. Istotny jest tu choćby jej udźwig, czyli siła jaka potrzebna jest do udźwignięcia ciężaru samochodu. Pod tym względem warto postawić na model o minimalnym udźwigu w wysokości 150% wagi samochodu. Znaleźć można takie wyciągarki elektryczne na DragonWinch.com. Pamiętać jednak trzeba, że im trudniejszy jest teren, po którym planuje się jeździć, tym większy powinien być udźwig urządzenia. Pasjonaci off-roadu wybrać powinni wyciągarkę samochodową z udźwigiem nawet 200 – 250% wagi samochodu. Dzięki temu można mieć pewność, że spełni ona swoje zadanie. Oczywiście nie bez znaczenia jest także producent urządzenia. Powinna być to sprawdzona firma, co do której nie ma się wątpliwości co do jakości oferowanych urządzeń.

Reklama