Reklama

Współpraca Jagiellonii i Miasta Białystok

Propozycję współpracy Miasta Białystok z Jagiellonią w przyszłym sezonie rozgrywkowym przedstawił dziś (19 maja) prezydent Tadeusz Truskolaski na wspólnej konferencji z przewodniczącym Rady Nadzorczej Klubu Wojciechem Strzałkowskim oraz radnymi Rady Miasta.

Jagiellonia Białystok w sezonie 2022/2023 na podstawie umowy dotyczącej promocji miasta otrzymała kwotę 1 mln zł, druga transza z tej umowy (500 tys. zł) zostanie przekazana klubowi po zakończeniu rozgrywek w tej rundzie.

– Białystok nie ma za dużo takich symboli, jak Jagiellonia, które byłyby tak znane w Polsce i zagranicą. Jagiellonia jest jedną z trzech drużyn, które najdłużej nieprzerwanie grają w Ekstraklasie. To już szesnasty sezon – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Miasto zawsze wspierało Jagiellonię. Najpierw mogła grać na podgrzewanej murawie, potem pojawiło się oświetlenie, a potem został zbudowany nowy stadion. Teraz Miasto zmaga się z problemami finansowymi, jest obiektywnie ciężko. Nasza propozycja na przyszły sezon to 2 mln zł. Podkreślam, to propozycja. Trzeba to jeszcze poddać pod głosowanie Rady Miasta i uzgodnić procedury prawne umożliwiające przekazanie tych środków. Chcemy, żeby Jagiellonia nadal grała w Ekstraklasie i była symbolem Białegostoku.

W dzisiejszej konferencji udział wzięli także: przewodniczący Rady Miasta Łukasz Prokorym oraz przedstawiciele Komisji Sportu i Turystyki: przewodnicząca Jowita Chudzik oraz wiceprzewodniczący Jarosław Grodzki. W kwietniu na posiedzeniu Komisji Sportu i Turystyki radni dyskutowali o możliwości udzielenia przez Miasto wsparcia Jagiellonii Białystok oraz apelowali do prezydenta o rozmowy z klubem w tej sprawie.

Agnieszka Zabrocka

Źródło: Miasto Białystok

Reklama