Reklama

Nowa siedziba pogotowia w Hajnówce oficjalnie otwarta

Nowoczesny budynek ma zapewnić lepsze warunki pracy ratowników, a ambulanse szybciej dojeżdżać do potrzebujących pomocy. W uroczystym przekazaniu do użytkowania nowej siedziby hajnowskiego Zakładu Pomocy Doraźnej uczestniczył w piątek, 19 maja, Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny za kwestie zdrowotne w regionie.


Nowy budynek mieści się przy ul. Dowgirda 5, tuż przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Hajnówce. Ma dwie kondygnacje o powierzchni użytkowej 261,16 m kw., na które składają się przestronne i nowoczesne pomieszczenia.

Znajduje się tu garaż na trzy ambulanse, pokoje ratowników, pomieszczenie biurowe, gdzie pacjentom wydawana będzie dokumentacja medyczna. Część ogólnodostępna jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych i oddzielona drzwiami od reszty budynku. Z garażu dla karetek jest bezpośrednie wejście na zaplecze budynku. Znajduje się tu także magazyn środków medycznych oraz pomieszczenie na odpady medyczne.

Za kadencji obecnego zarządu województwa wojewódzkie stacje pogotowia ratunkowego (Białystok, Łomża, Suwałki) zostały wsparte kwotą ponad 17 mln zł, z czego WSPR w Białymstoku, w której strukturach funkcjonuje pogotowie w Hajnówce, otrzymała ponad 8 mln zł.

W piątkowej uroczystości uczestniczyli także: prof. Jerzy Robert Ładny, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Medycyny Ratunkowej, starosta hajnowski Andrzej Skiepko, Bogdan Kalicki, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Białymstoku, Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia UMWP, Mirosław Sienkiewicz, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego PUW.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: WSPR w Białymstoku 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama