» Współpraca Audi i firmy 4.screen, której efektem będzie zapewnienie klientom dodatkowych cyfrowych usług w samochodzie

Współpraca Audi i firmy 4.screen, której efektem będzie zapewnienie klientom dodatkowych cyfrowych usług w samochodzie

  Dodano: 2022-05-18

Wyświetlono: 48 razy

Audi i firma technologiczna 4.screen nawiązały współpracę, której celem jest zwiększenie w przyszłości komfortu podróżowania samochodem. Po uruchomieniu wspólnego projektu, klienci Audi będą mogli korzystać z jeszcze bardziej kompleksowych informacji o punktach użyteczności publicznej (POI), wykorzystując w czasie rzeczywistym dane z opracowanej przez 4.screen chmury Mobility Experience Cloud (MXC). Będą też mogli – o ile wyrażą na to zgodę – otrzymywać za pośrednictwem systemu Multi Media Interface (MMI) spersonalizowane oferty od wybranych dostawców zewnętrznych. Informacje te będę wyświetlane w montowanym w modelach Audi systemie MMI, a informacje z chmury uzupełnią istniejące już treści infotainment.

Montowany w różnych modelach Audi system MMI daje właścicielom możliwość wyszukiwania różnych miejsc zwanych punktami zainteresowania (POI), np. stacji benzynowej, supermarketu, czy restauracji, na wyświetlaczu dotykowym wewnątrz pojazdu, a następnie nawigowania do nich za pomocą systemu GPS. Dzięki współpracy z firmą 4.screen, Audi zamierza znacznie rozszerzyć tę ofertę. Integracja nowej technologii umieszczonej w chmurze z systemem infotainment samochodu, oferuje ogromny potencjał. Klienci Audi będą wprost do swoich pojazdów, w czasie rzeczywistym, otrzymywać ekskluzywne informacje i spersonalizowane oferty – oczywiście po wcześniejszym wyrażeniu zgody na nie. 

 

Gdy na przykład w przyszłości kierowca Audi wyszuka za pomocą MMI pobliski targ z produktami ekologicznymi, będzie mógł też wyświetlić dodatkowe, związane z tym treści, takie jak dodatkowe usługi lub oferty dostępne aktualnie w pokazanych lokalizacjach. Oznacza to, że lokalni przedsiębiorcy będą mogli zaprezentować klientom Audi, którzy wyrażą na to zgodę, swoją ofertę produktów i usług. Klienci natomiast, w czasie rzeczywistym będą mogli skorzystać z wyczerpujących informacji o firmach oraz, w stosownych przypadkach, z ekskluzywnych ofert. Oferty mogą być przeróżne, np.: właściciel sklepu może zaoferować darmową filiżankę kawy lub umożliwić właścicielom pojazdów elektrycznych bezpłatne ładowanie samochodu podczas zakupów. Aby skorzystać z oferty, kierowca musi po prostu zeskanować kod QR wyświetlony na ekranie MMI. 

 

Technologia chmury, za pośrednictwem systemu Audi MMI, umożliwia komunikację w czasie rzeczywistym 

Podstawą techniczną tego rozwiązania jest integracja znormalizowanego interfejsu chmury Mobility Experience Cloud dostarczonej przez 4.screen, z istniejącymi systemami infotainment Audi: MIB2+ i MIB3 (pojazdy z roku modelowego 2019 lub nowsze). Interfejs API (Application Programming Interface) tworzy połączenie w czasie rzeczywistym pomiędzy firmami partnerskimi, a klientami Audi. Należy pamiętać, że klienci, w zależności od wybranych w trybie prywatności ustawień, zachowują pełną kontrolę nad wyświetlanymi informacjami i ofertami. 

 

Dodatkowe informacje są wyświetlane w doskonale znanym systemie Audi MMI, a w następnym etapie rozwoju, na życzenie, system będzie mógł również wyświetlać rekomendacje oraz treści kontekstowe i bazujące na konkretnych danych lokalizacyjnych. 

 

Cyfrowe doświadczenie klienta kluczowym czynnikiem sukcesu 

W miarę jak świat staje się coraz bardziej cyfrowy i połączony w globalną sieć, indywidualne doświadczenia klientów zyskują na znaczeniu, otwierając zupełnie nowe możliwości. Audi uważa, że jest to ważny czynnik przyszłego sukcesu biznesowego i wykorzystuje ten potencjał. W ciągu najbliższych dziesięciu lat pojazdy staną się w pełni połączonymi urządzeniami mobilnymi, a tym samym częścią cyfrowego świata. Audi koncentruje swe prace na stworzeniu ekosystemu, który łączy świat online i offline klientów. Integracja usług dostarczonych przez firmę 4.screen do systemu MMI pojazdu to kolejny krok na tej drodze, trwale poprawiający cyfrowe wrażenia z jazdy. W tym kontekście, Audi zawsze stawia przejrzystość, prywatność i bezpieczeństwo danych swoich klientów na pierwszym miejscu. 

 

4.screen GmbH 

4.screen to pierwsza na świecie platforma technologiczna umożliwiająca interakcję z kierowcami w czasie rzeczywistym. Opracowana przez 4.screen chmura Mobility Experience Cloud (MXC) zapewnia znormalizowany interfejs do komunikacji i interakcji opartej na danych lokalizacji, bezpośrednio na wyświetlaczu wewnątrz pojazdu. Kierowcy mogą dzięki temu skorzystać z wartościowych rekomendacji, lepszych treści na ekranie oraz dostępu do ekskluzywnych ofert. Siedziba główna firmy 4.screen znajduje się w Monachium, w Niemczech, a wśród jej klientów są wiodące światowe marki. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.4screen.com.

Źródło: Audi, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Podwójna premiera: Audi, Ducati i wspólna off-roadowa impreza
» Audi ponownie na szczycie: Audi e-tron GT zdobywa nagrodę World Car Awards 2022
 Inne artykuły

» Platforma MQB – doskonała baza dla Nowego Multivana 2022-05-16
  Platforma MQB dla nowego multivana Nowy Multivan, to dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze samochód przełomowy, oznaczający olbrzymi skok technologiczny. Model ten po raz pierwszy bazuje na modułowej platformie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie MQB. Wykorzystanie platformy MQB … więcej »

» MITSUMANIACY ZAPRASZAJĄ NA JUBILEUSZOWY ZLOT 2022-05-13
  MITSUMANIACY zlot Tego lata – między 19 a 21 sierpnia – odbędzie się 20. Zlot MitsuManiaków – wielbicieli japońskiej marki Mitsubishi. Jubileuszowe spotkanie zorganizowano w malowniczym miasteczku rozrywki Mega-Park w Grudziądzu nad Jeziorem Rudnickim…. więcej »

» CUPRA EKS wygrywa pierwszą rundę FIA ETCR w Pau 2022-05-10
  Kierowcy drużyny CUPRA EKS Mattias Ekström, Adrien Tambay i Tom Blomqvist zajęli trzy pierwsze miejsca podczas otwierającej rundy zawodów FIA ETCR we francuskim Pau. Zespół wygrał także w klasyfikacji producentów. To olbrzymi sukces hiszpańskiej marki, która z… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama