Reklama

Wizyta Ministra Edukacji i Nauki w Podlaskiem

W trakcie pobytu w naszym regionie Przemysław Czarnek odwiedził w piątek, 17 marca Jedwabne i Stawiski. Burmistrzowie obu miejscowości zaprezentowali szefowi resortu inwestycje, które zostały ostatnio zrealizowane lub wciąż jeszcze są prowadzone w celu poprawy warunków nauki dzieci i młodzieży. Wśród uczestników spotkania w Jedwabnem samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Marek Olbryś.


– Zmiany w oświacie są widoczne i inwestycje są widoczne  A będzie ich jeszcze więcej, ponieważ powstał rządowy program „tysiąca ha”. Stawiski to większa miejscowość z dużą szkołą dlatego potrzebna była tu hala za 16 mln zł, Ale jest przecież wiele mniejszych szkół, w których dzieci też potrzebują warunków do uprawiania sportu, do bycia w ruchu dla kondycji i zdrowia. Program „tysiąca hal” zakłada budowę obiektów mniejszych, ale pięknych i funkcjonalnych, za 1,5 do 4 mln złotych. W Stawiskach i Jedwabnem widać realne dowody na wielkie inwestycje rządowe w infrastrukturę edukacyjną – mówił minister Przemysław Czarnek.

W ocenie wicemarszałka Marka Olbrysia gotowa już hala w Stawiskach i powstające jeszcze obiekty sportowe przy szkole w Jedwabnem to cenne przykłady polityki rządu.

– To nie tylko teorie i marzenia, ale konkretne plany i ich realizacja, wzmocnione  obecnością ministra edukacji w oświatowych placówkach niewielkich gmin. Myślę, że efektem tego rodzaju spotkań będzie jeszcze wzmocnienie pomocy państwa dla małych miejscowości i realizacji w nich potrzeb oświaty – podkreślał wicemarszałek Marek Olbryś.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama