Reklama

„Weekend Bezpiecznej Jazdy” razem z WORD Białystok

Już po raz siódmy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Białymstoku organizuje cykl szkoleń dla kierowców kategorii B w ramach „Weekendu Bezpiecznej Jazdy”, który odbędzie się 25-26 marca. W trakcie zajęć teoretycznych kursanci zdobędą wiedzę odnośnie m.in. prawidłowej pozycji za kierownicą oraz optymalnej techniki jazdy. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Partnerem wydarzenia jest samorząd województwa.


W trakcie warsztatów przeszkolone zostaną 24 osoby posiadające czynne prawo jazdy. Następnie uczestnicy dowiedzą się jak prawidłowo zachować się w trakcie kontroli drogowej oraz na co zwrócić uwagę, żeby uniknąć punktów oraz mandatu. Ta część szkolenia odbędzie się pod czujnym okiem funkcjonariusza KWP w Białymstoku. Kolejnym tematem szkolenia będzie zachowanie podczas wypadku drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy, którą przedstawi wykwalifikowany ratownik medyczny. Ostatnim punktem będzie spotkanie z psychologiem transportu i możliwość doświadczenia dachowania w specjalnie przygotowanym symulatorze.

Niedzielne zajęcia z kolei odbędą się na specjalnym torze, gdzie kierowcy pod czujnym okiem instruktorów będą testowali możliwości i zachowanie swoich własnych pojazdów w różnych sytuacjach. W bezpiecznych imitowanych warunkach będzie możliwość wypracowania zdrowych i prawidłowych nawyków, które w przyszłości mogą uratować życie.

Żeby uczestniczyć w warsztatach należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy p.tokarewicz@word.bialystok.pl – pierwszeństwo będą miały osoby, które nie brały dotychczas udziału w szkoleniu.

Wszystkich uczestników obowiązuje obecność w obydwu częściach kursu: teoretycznej oraz praktycznej.

Cykliczne warsztaty doskonalące nasze umiejętności prowadzenia auta po raz pierwszy odbyły się w czerwcu 2019 roku.

źródło: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku
oprac.: Cezary Rutkowski
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama