Reklama

W „Śniadecji” działalność rozpoczęła poradnia chirurgii plastycznej

Na badania i konsultacje przyjmowani są pacjenci posiadający skierowanie: z zaburzeniami w obrębie głowy i szyi, które doświadczyły porażenia nerwu twarzowego, mają problemy z ograniczonym polem widzenia, np. z powodu opadających powiek czy niedomykalności powiek, z wrodzonymi wadami twarzoczaszki. Pomoc otrzymają także osoby po całkowitej lub częściowej amputacji piersi w wyniku choroby nowotworowej. Konsultowane oraz diagnozowane będę też pacjenci z zaburzeniami takimi jak zespół cieśni nadgarstka, choroba Dupuytrena czy wady wrodzone rąk i stóp, np. palcozrosty. Poradnia jest również dla osób, które mają uszkodzenia ciała z powodu oparzeń czy odmrożeń.

– Umowa zawarta między Narodowym Funduszem Zdrowia, a białostockim szpitalem wojewódzkim obowiązuje przez rok z możliwością przedłużenia – powiedział Rafał Tomaszczuk, rzecznik prasowy szpitala.

Placówka mieści się tymczasowo w poradni audiologicznej w budynku Interny przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25.  Pacjenci mogą się rejestrować od poniedziałku do piątku w godz.: 7:30-14:30 dzwoniąc na numer tel.: 85 74 88 213. 

Cezary Rutkowski
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Piotr Babulewicz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama