Reklama

Świadek historii

 Tłumy młodzieży z białostockich szkół ponadgimnazjalnych wypełniły salę konferencyjną IPN-u. Spotkaniem z prof. Witoldem Czarnieckim Biuro Edukacji Publicznej zainaugurowało kolejny wartościowy cykl edukacyjny.

Reklama

 Witold Czarniecki w czasie II wojny światowej był w tajnym harcerstwie harcerstwie partyzantce partyzantce w okolicach Wilna. Sam jest autorem broszury ”Kresowe losy” i prezesem Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Białystok. Za przynależność do organizacji cudem uniknął długotrwałej zsyłki na Syberię i w 1945 roku osiadł w Białymstoku. Przypomniał, ze praktycznie jeszcze 30 lat temu przynależnością do AK nie należało się zbytnio chlubić, a prawdę o syberyjskiej Golgocie kneblowała komunistyczna cenzura.

 Dyrektor Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN dr Jerzy Milewski zaprosił tak licznie zgromadzoną młodzież już na następne spotkania. I tak w ramach cyklu ”Świadkowie historii” 14 grudnia w IPN-ie będzie można poznać sylwetkę Jerzego Rybnika – działacza solidarnościowego podziemia lat 80., którego ojca – ppłk. Aleksandra Rybnika komunistyczny sąd skazał na karę śmierci za działalność działalność podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej. 17 stycznia IPN zaprasza na spotkanie z grupą przyjaciół tragicznie zmarłego ks. Stanisława Suchowolca – kapelana białostockiej ”Solidarności”. 11 października zostanie zainaugurowany również cykl edukacyjny dla maturzystów pt. ”Historia PRL-u”. Polecamy. https://www.bstok.pl/up/news/924_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/924_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/924_3.jpg

Reklama