» Startuje piąta polska edycja programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Live – bezpłatnego szkolenia z bezpieczeństwa jazdy

Startuje piąta polska edycja programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Live – bezpłatnego szkolenia z bezpieczeństwa jazdy

Autor: Piotr S.  Dodano: 2021-09-27

Wyświetlono: 96 razy

Startuje piąta polska edycja programu edukacyjnego Ford Driving Skills for Live - bezpłatnego szkolenia z bezpieczeństwa jazdy

Kierowcy poniżej 25 roku życia powodują w Polsce najwięcej wypadków drogowych. Ford Polska kontynuuje program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców. Jego piąta edycja odbędzie się w dniach 16-17 października 2021 roku na terenie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie.

foto © Ford

Bezpłatny program szkoleniowy dla młodych kierowców Ford Driving Skills for Life organizowany przez Fundusz Forda na całym świecie po raz piąty odbędzie w Polsce. Intensywne zajęcia praktyczne i teoretyczne skupią się na obszarach, w których świeżo upieczonym kierowcom brakuje doświadczenia, a także na problemach związanych z rozpraszaniem uwagi.

 

Statystyki nie pozostawiają wątpliwości. Według danych Komendy Głównej Policji młodzi kierowcy w wieku 18 – 24 lat powodują najwięcej wypadków na 10 tys. populacji. W ubiegłym roku byli oni sprawcami ponad 3,7 tys. wypadków. Zginęło w nich 431 osób, a 4714 zostało rannych. Najczęstszą przyczyną (41 proc.) było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zgodnie z opinią specjalistów jest to grupa osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka.

 

Ford ma świadomość tych zagrożeń, dlatego kluczowym założeniem programu edukacyjnego Driving Skills for Life (DSFL) jest przekazanie najmłodszym kierowcom nowych informacji, których nie nabyli w trakcie podstawowego kursu na prawo jazdy.

 

– Ford Driving Skills for Life to niebywała okazja do zdobycia bezcennych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Ilość miejsc na tegorocznym Ford Driving Skills for Life jest ograniczona do 192 osób. Każdego dnia w szkoleniu będą brały udział dwie grupy po 48 osób. Zaprezentujemy najmłodszym kierowcom realia jakie czekają na drodze i w najróżniejszych sytuacjach. Podpowiadamy, jak powinni się zachować, by nie dochodziło do niebezpieczeństw. O tym jak bardzo potrzebne są tego typu akcje prewencyjne i edukacyjne może świadczyć duże zainteresowanie szkoleniami podczas poprzednich czterech polskich edycji Ford DSFL. Do tej pory przeszkoliliśmy już niemal 3000 kierowców w wieku 18 – 24 lat. Widać było u nich ogromną chęć do nauki bezpiecznej jazdy, a nas cieszyło przede wszystkim duże zainteresowanie i wysoka frekwencja na szkoleniach. Pod tym względem jesteśmy w czołówce całego programu Ford Driving Skills for Life – wyjaśnia Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska.

 

Program Ford Driving Skills for Life został utworzony w 2003 roku przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństwa. Głównym założeniem programu jest przekazanie młodym kierowcom umiejętności, których nie nabyli podczas podstawowego kursu na prawo jazdy. Od tego czasu Fundusz Forda zainwestował w ten program ponad 60 milionów dolarów.

 

W bezpłatnych szkoleniach wzięło do tej pory udział ponad 1,25 miliona młodych kierowców w 46 krajach na całym świecie. Od momentu powstania w Europie w 2013 roku, Ford zainwestował 12 milionów euro w doskonalenie umiejętności jazdy ponad 30 000 nowo licencjonowanych młodych kierowców. W Polsce program ten istnieje od 2016 roku. Do tej pory w szkoleniach organizowanych przez Ford Polska wzięło udział prawie 3000 kierowców.

 

Tegoroczne bezpłatne szkolenia Ford Driving Skills for Life odbędą się w dniach 16 – 17 października 2021 roku na terenie Automobilklubu Polski w Warszawie, ul. Powstańców Śląskich 127. Szkolenie obejmuje zarówno zajęcia praktyczne i szkolenie teoretyczne. Młodzi kierowcy zostaną przeszkoleni w zakresie prowadzenia samochodu, a także rozpoznawania i unikania zagrożeń drogowych i czynników rozpraszających. W programie Ford DSFL nie zabraknie również przydatnych porad związanych z mobilnością elektryczną – w tym elektrycznych hulajnóg i samochodów.

 

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Tablica 'RoadSafe’ Forda pomoże kierowcom unikać zagrożeń, dzięki danym z pojazdów skomunikowanych
» Tablica 'RoadSafe’ Forda pomoże kierowcom unikać zagrożeń, dzięki danym z pojazdów skomunikowanych
 Inne artykuły

» Nissan przedstawia nowy model Townstar 2021-09-27
  Nissan Townstar 2021 Nissan przedstawia kompaktowy lekki samochód użytkowy (LCV) nowej generacji: Townstar. Nowa gama lekkich samochodów użytkowych Nissana, wraz z modelem Townstar w wersji w pełni elektrycznej, została stworzona z myślą o przygotowaniu firm na nadchodzące zmiany … więcej »

» testy Audi RS Q e-tron w Maroku 2021-09-20
  Audi RS Q e-tron w Maroku Neuburg nad Dunajem, 20 września 2021 r. W ramach przygotowań do swego debiutu na słynnym Rajdzie Dakar w styczniu 2022, Audi Sport przez niemal dwa tygodnie testowało Audi RS Q e-tron w Maroku. Momentami warunki były bardzo ekstremalne…. więcej »

» Co Polacy sądzą o bezpieczeństwie aut elektrycznych? 2021-09-15
  ID.4 w ruchu 2020 Ankietowani uważają, że auta z napędem elektrycznym są tak samo bezpieczne jak samochody z napędami konwencjonalnymi. Poprawnie wskazują też, że główną przyczyną wypadków są błędy kierowców, a nie czynniki techniczne, związane z pojazdem…. więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama