Reklama

Spotkanie Wielkanocne w Śniadecji

Były życzenia wielkanocne, podsumowanie zrealizowanych projektów, a także plany na następne inwestycje. W spotkaniu przedświątecznym, które odbyło się w Wielki Piątek (29.03) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku uczestniczył marszałek Artur Kosicki, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Bogusław Dębski oraz radny Sławomir Nazaruk.


Dyrektor szpitala dr n. med. Cezary Ireneusz Nowosielski, składając życzenia świąteczne swoim pracownikom, podziękował za ich zaangażowanie w pracę. Mówił też o szczegółach dotyczących pawilonu poradni.

– W szpitalu wojewódzkim jest około 40 poradni specjalistycznych, które udzielają rocznie 110 tys. porad. To druga co do wielkości poradnia w naszym regionie. Zarazem poradnie te znajdują się w kilku lokalizacjach. Chcemy, aby to się zmieniło i były w jednej lokalizacji. Mam projekt tego budynku, który został sfinansowany z budżetu Województwa Podlaskiego. To koszt ok. 60 mln zł.

Bogusław Dębski podkreślił, że jako przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego doskonale zna problemy i potrzeby szpitala.

– Razem z radnymi staramy się, aby ten wcześniej zaniedbany sektor zdrowia, był w coraz lepszym stanie – dodał.

Prof. dr hab. n. med. Anatol Panasiuk, lekarz kierujący Oddziałem Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego w imieniu rady ordynatorów podziękował za życzenia i finansowanie potrzeb poradni.

– Przede wszystkim pragnę wyrazić dużą wdzięczność władzom samorządowym, że rzeczywiście nie zostawialiście nas w potrzebie. Dziękuję również za wrażliwość na nasze potrzeby. Jesteśmy systemem naczyń połączonych. My potrzebujemy państwa, państwo potrzebują nas jako wykonawców stojących na straży zdrowia – mówił.

Do życzeń świątecznych dołączył się radny Sławomir Nazaruk.

Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama