GRAD MEDALI ZAWODNIKÓW UAKS „PODLASIE” BIAŁYSTOK W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW W SUMO

Po doskonałym występie i zdobyciu 6 medali indywidualnie w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców U23 w sumo w Siedlcach kolejny dobry występ zawodników UAKS „Podlasie” Białystok w imprezie mistrzowskiej.
Na rozegranych w Krotoszynie w dniach 23-24.03.2024 Mistrzostwach Polski Seniorów/ek w sumo zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli 6 medali indywidualnie oraz III miejsce w klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Polski Seniorów w sumo z dorobkiem 156 pkt. Zwyciężyli zawodnicy KS „Niedźwiadek” Warszawa przed LKS Syrena” Gnojnica i UAKS „Podlasie” Białystok.

W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW w sumo zawodnicy UAKS „Podlasie” Białystok zdobyli:

• SREBRNY medal w wadze 70 kg zdobył MARCIN KASJANIUK
  • BRAZOWY medal w wadze 70 kg zdobył MATEUSZ KASJANIUK
  • SREBRNY medal w wadze 77 kg zdobył ANDRZEJ KRECZAK
  • SREBRNY medal w wadze 85 kg zdobył MARCIN CHOROSZUCHA
  • V miejsce w wadze 92 kg zajął RAFAŁ CHOROSZUCHA

W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIOREK w sumo zawodniczki UAKS „Podlasie” Białystok zdobyły:

• BRĄZOWY medal w wadze 65 kg zdobyła AGATA CHOROSZUCHA
  • BRAZOWY medal w wadze 73 kg zdobyła MARTA CHOROSZUCHA
    W klasyfikacji drużynowej MP Seniorek w sumo ekipa UAKS „Podlasie” Białystok zajęła IX miejsca.