Reklama

Spotkanie w Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych w Białymstoku

Program stypendialny skierowany do najlepszych uczniów placówki zapowiedział podczas wtorkowej (26.03) konferencji marszałek Artur Kosicki. To ostatni element tego typu wsparcia proponowanego przez samorząd województwa. W spotkaniu wziął udział także przewodniczący sejmiku Bogusław Dębski, radny Sławomir Nazaruk oraz kadra i uczniowie szkoły zarządzanej przez samorząd województwa.


Jak zapowiedział, latem tego roku projekt programu stypendialnego dla uczniów centrum zostanie skierowany dyrekcji placówki do konsultacji. Przy rozdysponowywaniu tych funduszy brana będzie pod uwagę średnia z ocen uczniów za rok 2023/2024.

– Najlepsi z was uzyskają stypendia w ramach budżetu województwa. Jeszcze macie szansę podciągnąć oceny – mówił żartobliwie marszałek. – My jako Samorząd Województwa Podlaskiego nie mamy innej szkoły, mamy tylko was. Nie mogliśmy o was zapomnieć.

O znaczeniu szkoły oraz jej uczniów dla rozwoju Województwa Podlaskiego mówiła Bożena Nienałtowska, dyrektor Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki w urzędzie marszałkowskim.

– Jesteście niepowtarzalną szkołą w naszym regionie. Jedyną, którą nadzoruje samorząd województwa, a na dodatek jedną z najlepszych szkół w kraju. Z kształconej tu kadry korzysta najbardziej potrzebująca część społeczeństwa województwa: seniorzy i małe dzieci, bo kształcą się tu m.in. opiekunki dziecięce i osób starszych – mówiła.

W placówce kształci się m.in. techników elektroradiologii, asystentów stomatologicznych, ortopedystów i masażystów. O wartości tych zawodów na rynku pracy mówił Bogusław Dębski, przewodniczący sejmiku województwa.

– Zawody medyczne są coraz bardziej popularne i dostrzegane przez pracodawców. Lepsze są też wynagrodzenia, a praca w służbie zdrowia jest stabilna.

W spotkaniu wzięła udział także Karolina Perkowska, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w urzędzie marszałkowskim.

Dawid Korpacz
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama