Reklama

Spotkanie „Uczelnie w Powiecie” w sokólskim liceum

Pokazy, rozmowy o życiu studenckim i możliwościach oferowanych przez podlaskie uczelnie – tak wyglądało spotkanie „Uczelnie w Powiecie”, które odbyło się w czwartek, 22 lutego, w sokólskim Zespole Szkół przy ul. Mickiewicza. Nagrodę Województwa Podlaskiego (egzemplarz pierwszego tłumaczenia Kodeksu Supraskiego) za najlepsze stoisko otrzymała Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku. Wręczyła ją członek zarządu Wiesława Burnos.


Podczas prezentacji można było się dowiedzieć o zasadach działania uczelni, wymaganiach rekrutacyjnych na poszczególne kierunki, o akademikach, opłatach za studia i o zajęciach dodatkowych.

– Stoiska są naprawdę ciekawe, bo realnie pokazują możliwości, które na nas czekają po szkole. Zobaczenie ofert tu, na żywo, to zupełnie inne doświadczenie niż przeglądanie ich w internecie. Zdecydowanie obecność tutaj może otworzyć oczy każdemu, kto jest niezdecydowany i nie wie, co będzie robił w przyszłości – mówiła Natalia Tołoczko, uczennica Zespołu Szkół w Sokółce.

Każda z uczestniczących w prezentacji uczelni była dodatkowo oceniana przez komisję konkursową, która zwracała szczególną uwagę na jakość prezentowanych przez nie ofert edukacyjnych. Pucharem Starosty Powiatu nagrodzono stoisko Politechniki Białostockiej.

Organizatorem targów był dwutygodnik Wieści Podlaskie.

Dawid Korpacz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Michał Pawłowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama