Reklama

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rywalizowały w Sztabinie

Liczył się spryt, zręczność i szybkość wykonywanych czynności. W sobotę, 2 marca w ramach Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Sztabinie zmierzyło się ze sobą 13 drużyn z Augustowa i powiatu augustowskiego. Kibicowała im członek zarządu Wiesława Burnos. Województwo Podlaskie wsparło organizację przedsięwzięcia.


Zawody zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Augustowie mają w założeniu mobilizować do intensywnego szkolenia pożarniczego, popularyzować ochronę przeciwpożarową i upowszechniać sport wśród dzieci i młodzieży.

– To bardzo wartościowa inicjatywa. Promuje sport wśród dzieci i młodzieży, a co za tym idzie aktywne i produktywne spędzanie czasu. Jestem pod wrażeniem umiejętności, którymi wykazała się dziś każda z drużyn – mówiła Wiesława Burnos, członek zarządu.

W zawodach rywalizowało 13 drużyn, w tym 6 dziewczęcych i 7 chłopięcych. Zespoły konkurowały w przenoszeniu gaśnicy i węża oraz biegach z przeszkodami. Jedną z konkurencji było także rozłączenie węży i ich połączenie. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością sprzętu pożarniczego oraz zbudować linię gaśniczą z dwóch odcinków węża W-52.  

– Zdecydowaliśmy się na organizację tych zawodów w celu rozwijania młodzieży, zaszczepienia im ducha sportu i zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że członkowie tych drużyn wstąpią w przyszłości w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych – mówił kpt. Mateusz Łazarski, starszy specjalista w Wydziale Operacyjno-Rozpoznawczym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama