Seat Altea freetrack w Barcelonie

Na Salonie Motoryzacyjnym w Barcelonie odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego samochodu terenowego SEAT-a – Altei freetrack. Nowy model łączy w sobie imponującą przestronność i pojemność bagażnika Altei XL z możliwościami prawdziwego crossovera z napędem na cztery koła.
Bazująca na Altei XL nowa Altea freetrack wyróżnia się plastikowymi osłonami na nadkolach oraz specjalnymi plastikowymi zderzakami z przodu i z tyłu. Elementy te nadają nowemu modelowi awanturniczy i masywny wygląd, a także zabezpieczają nadwozie w czasie jazdy w trudnym terenie.
Charakterystycznym elementem sylwetki Altei freetrack są też zaprojektowane specjalnie do tego modelu siedemnastocalowe obręcze kół z oponami o zwiększonej średnicy. Samochód ma także o 40 mm większy prześwit niż Altea XL, co ułatwia poruszanie się w terenie.
Silniki
Altea freetrack będzie dostępna z silnikiem benzynowym 2.0 TSI 200 KM lub wysokoprężnym 2.0 TDI 170 KM. Altea freetrack jest jednym z najbardziej dynamicznych crossoverów na rynku, a także najmocniejszym pojazdem tego typu wyposażonym w silnik Diesla.
Dodatkowo chcąc dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, w sprzedaży pojawi się także odmiana z silnikiem 2.0 TDI o mocy 140 KM i napędem tylko na koła przednie.
Auto wejdzie do sprzedaży w Polsce jeszcze w tym roku (!).
autor: T.K.
źródło: Seat 

Reklama