Renault na rynku polskim z fabryczną instalacją gazową

Pierwszym modelem Renault z instalacją gazową było Clio Storia wprowadzone na rynek w lutym 2006, tak jak pozostałe modele Renault z gwarancją 2 letnią. W chwili obecnej najszersza i jedyna na rynku polskim gama modeli z fabryczną instalacją gazową obejmuje również Clio Societe, Megane 5-drzwiowy, Scenic, Kangoo i Kangoo Express.
Instalacja gazowa jest objęta 2-letnią gwarancją producenta, co jest absolutną nowością na polskim rynku. Na uwagę zasługuje funkcjonalność tej instalacji tj. brak straty pojemności bagażnika. Zawór napełniania gazu jest umieszczony przy korku wlewu paliwa
Instalacja LPG składa się z systemu wielopunktowego, sekwencyjnego wtrysku, z toroidalnego zbiornika gazu o pojemności w zależności od modelu od 35l do 49l, umieszczonego w miejscu koła zapasowego; zamiast koła zapasowego oferowany jest zestaw do naprawy opony w razie przebicia. Tylko instalacje montowane fabrycznie gwarantują pełne bezpieczeństwo i nie powodują utraty gwarancji. Zawór napełniania gazu umieszczony jest przy korku wlewu paliwa.
autor: Bstok.pl
Źródło Renault

Reklama