Reklama

Podlaskie nadal bez Zarządu

  Po raz kolejny nie doszło do wyboru nowego zarządu województwa podlaskiego. Nie głosowano nawet żadnych kandydatur, bo na początku sesji sejmiku wojewódzkiego z porządku obrad sprawę powołania nowych władz wykonawczych Podlasia wycofano. Na razie władzę wciąż sprawuje zarząd minionej kadencji.

  Mimo obietnic składanych przez szefów największych ugrupowań politycznych zasiadających w Sejmiku po raz kolejny radni nie przystapili nawet do głosowania nad składem zarządu województwa. Kolejno przewodniczący obradom Jan Chojnowski ogłaszał przerwy, w końcu radni zgodnie przegłosowali decyzję o odłożeniu wyborów władz i składów komisji do nastepnej sesji. Zdaniem Bogusław Dębskiego – marszałka-elekta radni nadal nie są gotowi do podjęcia wiążycych decyzji personalnych.

  Taka sytuacja ciągnie się w Sejmiku Województwa Podlaskiego praktycznie od przeszło miesiąca. Wszyscy zainteresowani mówią o woli porozumienia, ale nie chcą ujawniać swoich propozycji personalnych. Reprezentujący PiS Debski uważa, że może dojść do porozumienia, ale za cenę ustępstw ze strony PO. Jeżeli w ciągu trzech miesięcy od daty oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów samorządowych nie uda się wybrać nowego zarządu województwa podlaskiego, wybory samorządowe do sejmiku trzeba będzie powtórzyć. Radni mają czas do lutego.

https://www.bstok.pl/up/news/1035_1.jpg

Reklama