Reklama

Podlaskie kolędowanie w Łomży

Najpiękniejsze polskie i światowe kolędy, pastorałki oraz piosenki wywodzące się z kultury popularnej, a nawiązujące do czasu Bożego Narodzenia, zabrzmiały w kościele parafii Bożego Ciała w Łomży w niedzielny (7 stycznia) wieczór. Wykonawców oklaskiwał wicemarszałek Marek Olbryś. Cykl "Podlaskie kolędowanie" goszczący w różnych ośrodkach województwa odbywał się pod patronatem marszałka Artura Kosickiego i był dofinansowany przez samorząd województwa.


W bardzo mroźny wieczór nad bezpieczeństwem odbiorców koncertu czuwała Grupa Ratownicza „Nadzieja”, która ma swoją siedzibę w parafii Bożego Ciała.

 – Wspieramy tę naszą wspólnotę, parafialną rodzinę w różnego rodzaju działaniach społecznych i charytatywnych – stwierdził Jakub Brzeziak, ratownik medyczny, koordynator GR „Nadzieja”.

Kolędę „Gdy śliczna Panna…”, „Cichą noc” ale też utwory współczesnych twórców takich jak Seweryn Krajewski zaprezentowali w łomżyńskiej świątyni wokaliści Marta Burdynowicz i Jacek Kotlarski w towarzystwie muzycznego zespołu pod kierownictwem Tomasza Filipczaka.   

Tekst i fot.: Maciej Gryguc

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama