Reklama

Mniej znaczy więcej – Michał Heller szkoli młodych fotografów

O tym, czym jest kompozycja, jak kadrować zdjęcia oraz jak wykorzystać prosty program do obróbki w telefonie – to niektóre z tematów na warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Podlaski Instytut Kultury (PIK). W sobotę (11.05) uczestnicy szkolenia zgłębiali zagadnienia fotograficzne, które w praktyce ułatwią robienie zdjęć telefonem. Spotkanie prowadził znakomity fotografik Michał Heller.


Uczestnicy oglądali wykonane przez siebie zdjęcia, poddawali dyskusji, które z nich zostały wykonane poprawnie, zgodnie z zasadami kompozycji obrazu. Ważnym elementem spotkania był również przegląd i poznanie zastosowania powszechnie dostępnych i niedrogich akcesoriów ułatwiających robienie zdjęć telefonem oraz oprogramowania pozwalającego na obróbkę zdjęć z poziomu telefonu.

Uczestniczka warsztatów Katarzyna Treblińska przyznała, że zajęcia były doskonałą okazją do tego, by zastanowić się nad zaletami i wadami aparatu fotograficznego, znajdującego się w „komórce”.

– Telefon to kolejne medium, którego mogę użyć do zapisu obrazu fotograficznego. Częściej chciałabym używać telefonu komórkowego niż tradycyjnego aparatu. Telefon mam pod ręką, a to najlepszy „aparat”, który zawsze mam przy sobie – powiedziała.

Warsztaty powstały w ramach programu Bardzo Młoda Kultura, który służy przede wszystkim edukacji kulturalnej młodzieży.

Michał Heller – absolwent studiów fotograficznych na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od lat jest etatowym fotografem Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Monika Pańko
red.: Aneta Kursa
fot. Krystian Guzewicz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama