Reklama

Parlamentarzyści i pracownicy administracji publicznej z modlitwą w Świętej Wodzie

Pielgrzymka rozpoczęła się złożeniem wieńców przed krzyżem administracji samorządowej, wzniesionym w 2000 r., i sześć lat później krzyżem administracji rządowej oraz modlitwą różańcową. Następnie uczestnicy uroczystości wzięli udział w liturgii.

Podczas homilii ks. Jarosław Grzegorczyk, duszpasterz parlamentarzystów i pracowników administracji publicznej, mówił o czasie danym każdemu do przeżycia i misji do spełnienia: służbie, pracy, które właściwie można realizować tylko z Bogiem.

– Jeśli w swoim życiu nie postawisz na Boga, będziesz uganiał się  tylko za tym, co może dać ci świat. Jeśli twoim skarbem jest władza kariera, pieniądze, inne pragnienia, to z Bogiem się rozmijasz – podkreślał kapłan.

Marszałek Artur Kosicki w liście okolicznościowym podkreślił jednoczący charakter dorocznej pielgrzymki parlamentarzystów i pracowników administracji publicznej.

– Choć na co dzień różnimy się w poszczególnych tematach, dzisiaj jesteśmy w Świętej Wodzie jako jedna chrześcijańska wspólnota. W ten sposób wypełniamy jedno z najpiękniejszych Bożych przykazań: „Będziesz miłował swego bliźniego, jak siebie samego”. Jest to ogromnie trudne w pełnej emocji przestrzeni politycznej. Wierzę jednak, że dzięki łączącym nas ewangelicznym wartościom, potrafimy sprostać takim wyzwaniom – napisał marszałek Kosicki.

Pielgrzymkę zakończyła procesja eucharystyczna. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej województwa podlaskiego, służb mundurowych i mieszkańcy Wasilkowa. Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego reprezentowali także Agata Puchalska, dyrektor Biura Kultury oraz Agnieszka Aleksiejczuk, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego.

tekst i fot.: Małgorzata Sawicka
red.: Małgorzata Półtorak

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama