Reklama

Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Sejnach

Placówka, w której od 20 lat funkcjonowały Warsztaty Terapii Zajęciowej wymagała kapitalnego remontu. Teraz do dyspozycji pacjentów będzie nowy, dwukondygnacyjny, budynek o łącznej powierzchni użytkowej ponad 400 m2. Powstały w nim pracowanie do rehabilitacji i zajęć terapeutycznych, które będą prowadzone przez osoby z Regionalnego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Sejnach.

Powiatowi Sejneńskiemu, na realizację drugiego etapu budowy budynku, Zarząd Województwa Podlaskiego, w czerwcu przekazał blisko 152 tys. zł.

– Cieszę się, że wraz z zarządem województwa możemy wspierać tego typu miejsca, dzięki którym osoby z niepełnosprawnościami będą korzystać z profesjonalnej pomocy i rehabilitacji społecznej. Mam nadzieję, że dzięki niej będą lepiej przystosowane do  życia w środowisku rodzinnym i społecznym – mówiła podczas otwarcia ośrodka Wiesława Burnos.

Ośrodek czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30, w tym przez sześć godzin dziennie prowadzone będą zajęcia z uczestnikami w pięciu różnych pracowniach. Będzie dysponował łącznie 40 miejscami. Placówka zacznie działać już od 1 września. Całkowity koszt budowy domu to ponad 2,8 mln. zł.

W spotkaniu uczestniczył także Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, Cezary Cieślukowski, radny wojewódzki, Maciej Tomasz Piesiewicz, starosta Sejneński, oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Paulina Dulewicz
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: UMWP

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama